Bebek kıyafetleri

Merhaba hanımlar iki hafta sonra doğumum olucak. Yenidoğan alışverişi dışında çok bişey almadım. Bir aylık oldukdan sonra kıyafeti yok diyebilirim. Alıcağım kıyafetleri kısa kollu mu uzun kollumu alayım çok kararsızım. Annem uzun kol al diyor ama iki aylık olunca da ağustos eylül gibi sıcak olur düşüncesindeyim ilk gebeliğim fikri olan yardımcı olabilir mi

Yeni doğan takımları aldıysan bence zıbın al bende zıbın alacağım çoğunlukla sıcak çok olacak

3 takım yeni doğan aldım uzun kollu zibinlari kısa kollu sıfır kol uzun kol aldım ikişer tane yeni doğan ve 3 aylık olarak aldım çünkü çabuk büyüyor hepsi kalacak diyorlar kısa kollu zıbın alman daha iyi ben hep kısa kollu aldım yani hepsinden karışık aldım öyle diyim :slight_smile:

@Arceliiff Aldıkların yeterli bence sanki

Eğer sıcak bir şehirde yaşıyorsanız yenidoğan için sadece zıbın alın. Bebeğim 1 aylık ve hemen büyüdüğü için çoğu kıyafetini giydirmedim bile. Çorap, eldiven, bere almıştım sadece ilk 1 hafta kullandık. Bugün çoğunu hurçlayıp kaldırdım. Sonrası için pek bir şey almamıştı. Hediye olarak birçok takımı birikti bile.

Valla benim de 22aguatos gibi doğum 4 hastane çıkışı 6 kısa kollu zıbın 2 sıfır 2 uzun kollu 5 6 tane tek alt tulumlar 3 ay 6 ay yeni doğan karışık sizin tam yaz benim sonu kafam karışık benim de :rofl:

Ya zıbın çok aldım 0-3 aylık baya aldım ama mesela böyle takımlar falan almak istiyorum ileriye dönük 6 aylık falan kıyafetler kız bebişim olucak böyle çok hevesliyim elbiseler almak ama yazlık mı alıyım kışlık mı

Bende alt ayı aldım kısa denk geliyor diye hesap yapın ona göre alın tabi :heart_eyes:

Ben bebişin gelişimine göre almayı düşünüyorum. Hevesle aldığım birçok şeyi giyemedi. Büyüdükçe mevsimine göre alırım.