Bebeğime ....... yapmayacağım/yapacağım

Merhaba anneler, bebeğim daha doğmadan ben yapacaklarımı veya yapmayacaklarımı planlıyorum. Eşimi de tembihliyorum​:face_with_peeking_eye: sizde de bu durum var mı?
İlk cevap benden gelsin
Bebeğim doğduda kimsenin onu öpmesine izin vermeyeceğim.

2 Beğeni

Bebekken değilde mesela biraz büyüyünce her istediğini yapmiyim diyorum eşime de diyorumortak krallat belirleyelim birimizin hayır dediğine diğerimiz evet demesin ki etkili olsun istediklerimiz.

2 Beğeni

Ben de size katılıyorum. Anne ve baba tutarlı olunca daha iyi oluyor

Kimseye öptürmemeyi bende eşimle konuştum ama durumun ciddiyetinde değil. Ortak karar verilmeyince bilmiyorum insanlara karşı nasıl aynı cephede olcaz. Tv ve telefondan uzak tutmayı istiyoruz bu ortak karar verildi. Bir de bizim haricimizde kimsenin bebeğimizin ağzına bişey tıkıştırmasına izin vermicez bunda henüz ortak değiliz. Yanında tartışma, yüksek sesle konuşma yapmıycaz. Odasını uyku düzeni sağlayınca muhtemelen ek gıdadan biraz zaman sonra ayırcaz. Başkasının yanında alt değiştirmicez, emzirmiycem. Biraz daha büyüdükçe de kıyaslama yapılmasına izin vermicez ve yapmamaya özen göstericez. Bebeğime en güzel anne baba olcaz inşallah. Sevgiyle büyüsün hepimizin yavruşu :palms_up_together::cherry_blossom:

6 Beğeni

İnanır mısınız @Funda biz de sizin anlattıklarınızın aynısını konuştuk ve dediklerinizin aynısı bizde de aynı Kimse yokken ağıza tıkıştırmayı unutmuşum sma güzel fikir

2 Beğeni

İnşallah uygulayabiliriz​:heart_eyes::cherry_blossom:

2 Beğeni

@Funda Bu saydıklarınızı biz de zamanında ilk kızım doğmadan konuşmuştuk ama eşimle aynı konularda ortak karara varamamıştık. Hatta kızımın ek gıda döneminde falan kayınpederim kızıma benden gizli kendi yemek yediği kaşıkla (yemeği soğutmak için de ağzının içine sokuyordu kaşığı ve tükürüğü de bulaşıyordu) yemek yedirmeye çalıştı, Allah’tan benden gizli yapamadı çünkü yakaladım direkt ve çok sert çıkışmıştım. Çünkü benim yapmadığımı ve sinir olduğumu bile bile yapmıştı. Midem bulanmıştı. Ben sert çıkışınca eşim de beni haksız bulmuştu kendince çünkü ona göre de ne olacaktı sanki. Yaa ben annesiyim, ona rağmen kendi kaşığımla hâlâ bir şeyler yedirmem, onun babasının inadına yapması çok sinirimi bozmuştu. Bir de savunmaları hep 'Ben şu kadar çocuk büyüttüm ’ oluyor. O yüzden gerçekten böyle konularda eşinizle şimdiden ortak karara varmaya çalışın çünkü ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Keza öpme konusunda da aynı sorunu yaşadım yine. Benim annem babam çok dikkat ederlerken eşimin annesi ve babası hiç dikkat etmezlerdi. Hele yine kayınpederim sigara içip gelirdi, dişini fırçalamadan o pis nefesini kızımın yüzüne yüzüne vererek konuşurdu, öperdi falan. Öyle yaptığında hemen kızımı alıp başka odaya götürürdüm ve yine eşimle yeni bir tartışmanın başlangıcını yapmış olurduk. Allah’tan şimdi çok uzaktayız ve gelen giden olmayacak. Kafam rahat o yüzden. Siz de söylediklerimi dikkate alın aman, ben yaşadım siz yaşamayın kızlar :joy:

4 Beğeni

Evet çevremde böyle örnek çok maalesef. Bir de bu eskiden böyle değildi biz kaç çocuk büyüttük naraları var büyüklerin. Benim annem babam da oldukça titizdir bu konuda ama eşimin ailesi için aynı şeyi söyleyemiycem ayrıca 6 çocuktan en küçük benim eşim kayınvalidemin torununun çocukları oldu o kadar büyük yaşı. Kaç torun sevmiş doyamamış gibi yarın
benim yavrumu şapur şupur öpüp hasta edicekler. Bu kaşıktan yemek yedirme olayını kesin yapar ve ben de hiç sakin biri değilim kesin sert bi tepki veririm. Eşim beni biliyo artık bu ilk olmayacak sert çıkışım. Ona göre o da ya bana ayak uydurur yada olacaklara hazır olur. :smile: @NURAN

2 Beğeni

@Funda Sevindim eşinin yanında olacağını bilmene :grin: Benim eşim ailesine fazla düşkündü o zamanlar, kayınpederim falan da duygu sömürüsünü çok iyi bilirler. Bu yüzden de eşimle çok tartışırdık ama hep ben haklı çıkardım :grin::joy:

2 Beğeni

bizde tam aksine eşim tembihliyor kimse benim bebeğimi öpmüycek fln diye​:joy:ben de karşıyım bebeği öpmeye doğar doğmaz her kes gelip gidip öper yanakları çok sinirbozucu birşey.Eşim bu konularda benden 2kat daha titiz olduğu için rahatım​:joy:

1 Beğeni

Ne güzel bir babaymış maşallah

1 Beğeni

Evde çiçeklerimi ve dekorlarımı kaldırmak istemiyorum. İnşallah çiçeklerimi yemez

1 Beğeni

Bebek mi kedi mi

Ahahahahahhahahahahahahaha yaaaa sesli güldüm :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: Bebek​:sweat_smile: Ben küçükken severmişim yermişim​:rofl: Toprak da yermişim. Bana çekecek diye ödüm kopuyor​:rofl:

2 Beğeni

Ulaşamayacağı yere koyarsın olmaz mı

Ev botanik bahçe gibi :sweat_smile: Kardeşim mesela çiçeklere alışmıştı aramızda 15 ay var. Beni döverdi ben çiçek yiyince. Belki kızım da öyle olur, inşallah

1 Beğeni

Ben mesela evdeki süs eşyalarını kaldırmayı düşünmüyorım bebek olduğunda sonuçta bi yere gittiğimiz zamanda onlara dokunulmaması gerektiğini öğrensin ki gittiğimiz kişilerin ev düzenini bozmayalım. Not:inşallah istediğimiz gibi alıştırabiliriz bebişlerimizi.

2 Beğeni

Ben kaldırmamıştım. Biraz dilimizde tüyler bitiyor ama sonunda öğreniyorlar :joy:

2 Beğeni