Bebeğim ile bağımı nasıl arttırabilirim

Çok karmaşık hissediyorum. Çocuk bazen bende değilde annemde susuyor rahatlıyor .Annem de bak beni istiyor bende susuyor bu falan diyor kötü niyetli değil ama ister istemez korku sarıyor içimi ya bana alışamazsa yapamazsam diye bu kıskançlık değil

4 Likes

Kendini çok huzursuz hissediyorsan Ömer de bunu hissediyor olabilir. Ömer ile ten tene yapın. Onunla, karnındayken yaptıklarından bahset. Bah her sabah bu kahvaltıyı yapardım simdi yanımdasın mutfak böyleymiş gördün mü sen karnımdayken beni sinir eden ama bir o kadar da beni seven kadın bu işte gördün mü vs seni güzel tutamam da düşersen diye çok korkuyorum gibi duygulardan bahset ama sakın dert anlatma, ananen çok huysuz çok cimri ıyy falan deme sakın aradaki farkı anlatabildim mi

6 Likes

Hayır zaten yapmıyorum kendi içimde yaşıyorum ama ne bileyim kaygılanıyorum yine Allah razı olsun bakıyor diyorum ama o daha tecrübeli vs bide venim iyileşme sürecim uzadı yetişemiyorum

2 Likes

Bebeğinle sıcak temas yap tenin açıkken bebeğinin teni de açıkken kalbinin üstüne koy ve onunla bir süre konuş yatırırken kuran okuyabilirsin o uyurken kısık seste kuran dinletisi açabilirsin aynı şekilde sen de duanı eksik etmediğini biliyorum ancak annenin duygularını çocuklar rahme düştüğü andan bilir bu Kuran’da da geçer çocuğun sana yakın olmasından ziyade kendini biraz daha sakin ve huzurlu tut daha sonrasında çocuk merhametini ve sevecenligini hissedip kokunu cekmeye ve özlemeye baslayacaktir

4 Likes

Yediğin besinlere de özen göster Kuran’da bazı yenilen besinlerin de anne adayına hamileye ve lohusaya bebeğe olumsuz etkileri olduğu söylenir kalbinden geçen hislere dikkat et bazen sesini değiştirerek bebek gibi konuşma deriz ya hani onun gibi farklı seslerde farklı tonlarda farklı duygularla konuş onunla

2 Likes

Ne kadar annen de baksa seni annesi olduğunu bilir. Endişelenme. Ten teması yap, konuş :blush:

5 Likes

Adapte olması annesinin duyguları ve her ortama uyan sesleri hareketleri ile daha kolay olacağını düşünüyorum çocuğunu kucağına aldığında ellerinin içini öp neredeydi hatırlamıyorum ellerinin içinin opulmesi kalp sesini duymak teni kokuyu hissetmek bebklerde güven hissini kuvvetli kılıyordu tabi her söylediğim şeyi herkes araştırmakta özgür müslüman uyanık olur elbette ilk duyduğuna biat etmez ve araştırır yanlışım varsa hep birlikte düzeltiriz Allah’ın izniyle

3 Likes

2ay annem baktı oğluma onda sakinleşiyordu hep,ama annemin kucağındayken bazen beni istiyordu geceleri huysuzlanıyordu en çokta . 1 aydır artık yalnlz ben bakıyorum şimdi de benden başkasına gitmiyor.Merak etme o biliyor hiss ediyor annesisin sana da alışacak tualete bile gidemiyceksin​:grin:

3 Likes

Bebekler önce sütü emerler karınlarını doyurmak için sonradan emmeye devam etmeleri anneyle bütün olmaları anneden parcalar almalaridir senin korkunu üzüntünü sevincini seninle ilgili olan yaşanmışlığın alır o yüzden emzirirken daha dikkatli ol sen korkarsan uzulursen olumsuz duygular minnağı da etkiler sen onun annesisin sana bağlanmama alisamama gibi bir durum olamaz endişelenme

2 Likes

Benim yine fazla fazla yazasım geldi galiba kusura bakmayın :sweat_smile:

2 Likes

Sudenur senin yazdıklarını okurken yeni fark ettiğim bir şey aklıma geldi gerçekten dediklerine katılıyorum instagramda bazen bazı bebekler çok hoşuma gidiyor böyle telefondan doğru onları severken karnımda o sırada hareket etmeyen kızım birden hareket ediyor. Sanki sevgimi hissediyor gibi geliyor bana bir kaç kez denk geldi böyle

4 Likes

Kuran’da da bahsedilmiştir kardeşim anne üzüntülü ya da sevinçli olduğunda bebeğin hareketleri de değişir. Anne üzüntülüyken hareketsiz kalan bebek sevinçliyken harekete geçer.Bebek henüz annenin karnında annenin psikolojik durumuna göre neşeli üzüntülü veya içine kapanık bir kişiliğe bürünür denilir. Devamında annenin yaptığı ve kalben düşündüğü ve gerçekleştirdiği iyi ya da kötü fiiller maddiyeten de maneviyeten de çocuğa sirayet eder kendi çocuğumuza aslında biz anneler şekil veriyoruz Allahu Teala bazı sırları bu yüzden anne şevkatinda saklamiştır (yazdıklarım Haşa Kur’an ayet tefsiri değildir onlardan anladığım şeylerdir ) Rabbim önce bizleri sonra yavrularımızı en güzel nimetlerle nimetlendirsin

4 Likes

Bir de anne karnındaki bebeklerin de annesi üzerinde hakları vardır doğduktan sonra ve hayatı boyunca bunu gozeterek hem çocuklar için hem dünyamız hem ahiretimiz hem de kendimiz ve ailemiz icin en güzel olanı isteyelim ona cabayim inşallah anne üzerindeki haklarından en önemli 3 ü 1Hamile kalırken münasebet öncesi besmele çekmesi şeytandan korunmak için dua etmesi 2 Hamileyken haramlardan sakınması 3 dünyaya gelince besmele ile kucağa alınması birçok yerde böyle geçer tabiki Araştırıp doğruluğunu tenkit etmek müslümanın vazifesidir zira müslüman uyanık olmalıdır :smiling_face_with_three_hearts::heart::rose:@Zerrinirrez

5 Likes