Astım hastası olup normal doğum yapan var mı?

Astım hastasıyım ve son zamanlar çok zorlanıyorum. Henüz normal mi sezeryan mi karar verilmedi ama normalden çok korkuyorum. Astımı olup normal doğum yapan var mı ?

Yıllardır astım hastasıyım… oğlumu normal doğumla dünyaya getirdim… simdi 36+2 hamileyim ve yine normal doğum planlıyorum

Bndede yeni 2 yildir başlamış astım genetik bizde nasil olur bnde bilmiyorum ALLAH yardimcimiz olsun

Astım hastalığının normal doğumda sıkıntı yaratıcağını sanmıyorum muhtemelen fısfıs kullanıyorsunuz doğumdan önce bunu doktorunuza söylediğinizde önlem alır merak etmeyin

İleri astım hastaları farkı olabilir dediğiniz gibi ama… bende inhaler(fisfis) kullanıyorum… hatta düzenli bile kullanma gereği duymuyorum sadece deterjanla çok ugrasirsam havasız ortamda kalırsam yada parfüm sigara kokuları benim astımı tetikliyor… ve bu şekilde normal doğum yaptım… kontrollerde zaten soruyorlar… bir hastalık ve hastalığa bağlı ilaç kullanımı var mı diye… bu gün bile doktorum astımın var sezeryan isteyebilirsin dedi… ama normal doğum yapmak istiyorum dedim…

@Mervekrtlms astım hafif yada orta şiddetdeyse bu normal doğumu etkileyen bir durum değil hatta bildiğim kadarıyla sezaryen ile doğum sonrası astım atak sıklığında artış oluyormuş.

Aynı durum senelerdir bende de var evde ona göre önlemler alıyorum ve senelerdir fıs fıs ı çok nadir kullanıyorum ataklarım azaldı

1 Like

Bende özen gistermeye çalışıyorum… kış aylarında biraz zorlanıyorum ama idare edilebiliyor yanii

Bn hic ilac kulanmiyorum astim baslangici demisti doktorum gecen yil oyle surekli kulanicagim bi ilac yazmadi ama nefes almakta zotlaniyorum bu son ayimda korkuyorum digumumum nasil olur acaba allah yardimcimiz olsun