Antidepresan kullanan var mı?

Hamile kalmadan önce antidepresan kullanıyordum. Hamile olduğumu öğrenince hemen bırakmak zorunda kaldım. Bu ilaçları hemen bırakmamak gerekiyor. Ben mecburiyetten bırakınca dengem alt üst oldu. Ara ara panik ataklar yaşıyorum. Ne zaman kurtulacağım acaba bundan.

Son sözü psikiyatri doktorunun söylesi doğru olur. Doğal yöntemlerle kendimi nasıl sakinleştiririm diye sormalısın,
Bana bazen aniden sinir geliyor, bebeğini düşün sakin ol diyerek başlıyorum şarkı dinliyorum bi hava alıyorum nefes egzersizi yapıyorum geçiyor
İlk 3 aylık dönemde de devamlı ağlayasım geliyordu yine bu yaptıklarımı yaptım
2.trimester zamanında bu daralmalar geçiyor
Ne zaman bunalırsan, ben de insanım mükemmel olacak değilim ya de
Amaann boşver de
Geçmişte olanları kabullen

Gebelikte kullanılan gebeliğe uygun düşük dozlu antidepresanlar olduğunu okumuştum bir ara bir makalede fakat şimdi bulamadım. Doktorunuza danışın isterseniz bir :blush:

1 Like

Merhaba sevgili anneler aranıza yeni katıldım 4+5 günlük hamileyim 15 yıldır panik atak tedavisi için antidepresan kullanıyorum bebek için ilacı bırakmayı denedik olmadı gebelikte güvenli sayılan ilacı denedik olmadı bende kendi ilacımla devam etme kararı aldım paxera 10 mg kullanıyorum gebelikte kullanılması riskli bi antidepresan benim gibi olan anneler var mı desteğinize ihtiyacım var

1 Like

Hoşgeldiniz :sun_with_face:

Gebeliğiniz hayırlı olsun :pregnant_woman::ribbon:

Çok geçmiş olsun :pray: Doktorunuz ne dedi bu duruma ?

Hoşbulduk çok teşekkür ederim psikiyatri doktorum gebelikte riskli bi ilaç ama kullananlar ve bebeği sağlıklı doğanlar var dedi senin kararın dedi bende Rabbime sığındım ve kullanıyorum henüz muayene olmadım çok korkuyorum.

1 Like

Durumunuzu anlayabiliyorum, bu ilaca devam etmeye karar vermeden önce birçok yol da denemişsiniz zaten. İnşallah bebeğiniz sağlıklı bir bebiş olur, dua edeceğim size ben de :smiling_face_with_three_hearts:

Allah razı olsun çok teşekkür ederim :heart::pray:

1 Like

Sizden de razı olsun :pray::heart:

Merhaba @mrymrzgrysr.1 hoşgeldiniz :bouquet: @Rabia1 @Melikeyoruk @H.erkilic @Melisa tanışmak ister misiniz :people_hugging:

1 Like

Tabiki isterim :smiling_face:

1 Like