Antibiyotik kullanımı BİLGİSİ OLAN ? 28+2 idrar yolu enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonu sebebiyle Duocid 375 mg antibiyotik yazdı hoca bugün. Daha önce gebelikte antibiyotik kullanan var mı tereddüt ediyorum?

1 Like

Tek kullanımlık toz antibiyotik kullandım nerredeyse buradaki herkezde var enfeksiyon canım çoğumuz kulllandik ama bunun ismini bilmiyorum

Evet doktor kontrolünde kullandım bende canım , hatta covid zamanı , Corona da oldum ben ilaç kullandım mecburen bişey olmadı çok şükür . .

Burada bulunan hamileler olarak hepimizin ortak sorunu ve hepimiz doktorumuzun önerdiği antibiyotikleri kullandık hatta ben bu sırf bu enfeksiyon yüzünden 4 gün hastanede yattım öncesinde erken doğum riski atlattım o yüzden kesinlikle hafife almanızı düzenli olarak hem idrar hem kandaki enfeksiyonunuza baktırmanızı tavsiye ederim ben çok çektim siz çekmeyin :grinning:

Inanin ki antibiyotikle dost oldum 1000lik augmentin bile ictim bunun oncesi de var tabiii mecburi olarak rabbim koruyor doktor veriyorsa vardir bi bildigi ve benim doktorum antibiyotikten cok enfeksiyonun daha cok zarar verdigini soyledi bebege

Bende bir haftadir diş apsesi yüzünden augmentin 600 mg antimiyotik kullanıyorum canim

Tek kullanımlık ve hap şeklinde de kullandım ama doktorum bol su içmeyi ihmal etme demişti.Çok şükür şuan öyle bir sıkıntım yok.Sizde günde en az 2 lt su içmeyi ihmal etmeyin :smiling_face_with_three_hearts:

Kuru dut u kanat sabah akşam ic sana cok iyi gelicek inan bana ben ve aablalarim denedi