Amniyosentez

Merhaba kızlar. Amniyostenez yaptırmıştım. Sorum şu anmniyostenez doğumu tetikler mi? Erken doğum gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Az da olsa risk taşıyor diye biliyorum. Daha önce hep duydum ama hiç yapılışını görmedim.
İnşallah riskiniz düşük çıkar.
Uygulama esnasında canınız acıdı mı?
Sıvıyı yurtdışına mı gönderdiniz?
Güzel haberler almanızı çok istiyorum

1 Beğeni

İlk iğne batırılırken biraz acı hissetmiştim. Sonra acı falan olmadı. Alınan örnek nereye gitti bilmiyorum. Sonuçlar negatif geldi çok şükür.

2 Beğeni

Merhaba amniyosentez den sonra herhangi bir sorun yaşadınız mı? Nip testini doktor onermedi risk çıkarsa yine mecbur amniyosentez yapılacak dedi o yüzden yaptırmaya karar verdik. Ama dusuk tehlikesinden veya enfeksiyondan korkuyorum

Nip testine bisey diyemem ama amniyosenteze karsiyim

amniyosenteze karsiyim canim nede olsa riski var ben 2 li 3 lu 4 lu testleri yaptirmak yerine nipt testi yaptirdm diger testlerin dogruluk orani %50 nipt testinin %99 o yuzden tek bir sefer yaptirdim nipt yaptirdim cok sukur temiz geldi hicbirisine gerek kalmadi ama nipt yerine ondan once amniyosenez dusunmeniz risk bence tekrar degerlendirin canim​:smiling_face_with_three_hearts:

Bugün Emsey hospital e gittik tavsiye üzerine. Oradaki doktor da kesinlikle onermedi. Nipt testi yaptıracağız bizde. 35 yaşını geçince direk risk çıkıyor dedi doktor. Siz nerde ne kadara yaptırdınız acaba?

1 Beğeni

evet 35 yas ustu otomatik olarak riskli cikiyor hicbirsey olmasa bile ben ozelde yaptirdim Ankaradayim 1 hafta sonra sonuc cikti 9000 tl ye yaptirmistim 3 ay önce

Ya buradan da konusmusuz benim kafam çok dağınık kusura bakmayın.

1 Beğeni

hic önemli degil canim