Akrabaaaaaa ile aynı isim?

Kizlar yağız ismini cok seviyorum ama bir tanidigimiz oglu oldu 1 ay once kendisi vermis annemin kuzeninin kızı oluyor kendisi … simdi benden gördü etti der diye vazgeçiyorum bazen bu isimden sizce ne yapayim

Vazgeçme… yigen falan olsa anlayacam… kimseye bir açıklama yapmak zorunda da değilsiniz… bende bu ismi sevmiştim bende koydum… dersin olur biter…

Yağız isminin yanına başka bi isim de kullanabilirsin iki isim daha iyi olur yağız efe yada ege gibi

Bence takma bende çocukluk arkadaşımla aynı ismi koymuşum haberim yoktu o doğum yapalı bir bucuk ay oldu bende hamile kaldığımda kız ise ve erkek ise diye isimleri belirlemiştik eşimle zaten erkek olduğunu öğrendik 15 haftalıktan beri ismi ile seslendik sonra bir baktım doğuran arkadaşımda aynı ismi koymuş biz Barlas Ateş demiştik oda Barlas koymuş hiç vazgeçmeyi düşünmedik bile

Ben ikinci oğluma isim koyarken kimsede oasin ve mübarek bı isim olsun dedik Ömer düşündük dayımın eşi benim oğlum olursa ben koyacam kesinlikle koyma vs dedi ama ben ne alaka tek onda olacak değil ya deyip koydum benimle 5 6 ay konusmadilar hiçte umursamadim benden 6 ay sonra onun da oğlu oldu Ömer halis koydular şimdi konuşur eder ama mesafeli kendisi bilir ben sevdim koydum sizde öyle yapın isterse iki kuzen olsun aynı isimden o farklı sizinki farklı bide hafiften uzak akrabanız sayılır ayda yılda bir görürsünüz koyun bence​:sweat_smile:

Bizim beş sene olmadı çocugumuz sonra eşim rüyasında görmüş yasin diye seslenmiş iki hafta sonra ben hamile olduğumu öğrendim.Benim abimin oğlunun adı Yasin yinede bu ismi koymaya karar verdik yengeme de dedim iyi yapmışsınız dedi. İsimler kişiye tapulu değil sonuçta isteyen istediğini koyar çocuguna bunun için küseceklerse de kendileri bilir

1 Beğeni

Bende aynı durumu yaşadım oğlumun adini Miran efe koyacaktm eşimin teyzesi doğum yapıp Miran Yusuf koyms bende vazgeçtim ne gerek var aynı olsun illa ki akıllardan gecer

Çok içine dert ise ara söyle direkt bu isim çok hoşuma gitti falan diye ama bence aramadan daha iyi tek dünya da onda yok netice de ya da yanına isim ekle

Adı zaten önceden belliydi de geç. O isim sadece ona mı zimmetli sanki