23. Hafta "Duodenal Atrezi"

Detaylı Usg de böyle bi tanı yaşayan var mı riskli gebeliğe yönlendirildik ?? Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim aklımda bilgi kirliliği oluşmasını da istemiyorum.

1 Beğeni

Geçmiş olsun canım Umarım sağlıkli doğar bebeğin

1 Beğeni

Bir çeşit doğum anomalisi canim bahsettign tanı ince bağırsak tıkanıklığı gibi kalpte problem veya down sendromu şüphesi taşır daha önce ikili veya diğer testleri yapmadınz mı 23. Haftada detaylida mi öğrendinz

2 li ve 3 lü tarama testlerimizi yaptırdık sonuçlarımız temiz gelmişti 23. Haftada detaylıda öğrendik duodenal atrezi tanısını

Geçmiş olsun :purple_heart: Umarım güzel haberler alırsınız :heart:

1 Beğeni

Zaten ikili ve üçlü de bu tanı koyulmaz ama down riski ile ilgili bir bulgu oldu mu ondan dolayı sormuştm detaylı da bu tarz ince hastalıklar daha net görülüyor inşallah iyi olur bazen geçici olabiliyor

Kalpte parlak nokta ve bu teşhis dışında bir bulgu olmadı fetal dna yapılmasını önerdi hoca umarım geçicidir her ihtimale hazır olup kabul etmeye odaklıyorum kendimi haktan gelen

Birçok tanı var ise geçici olmayabilir tabiki Allah’tan gelen bir durum inşallah bir mucize olur sağlıkla kucağınza alırsınz

1 Beğeni

Kalbinizi ferah tutun bu tanıların hiç biri kesin sonuç veremiyor doktorun kesinlikle down sendromlu deyip sağlikli doğan bir sürü bebek var dua edin bol bol başka test yaptırmayın bence daha fazla aklınız karışmasın

1 Beğeni

Down ile ilgili şmdiye dek hiçbir belirti ya da şüphe olmamıştı aslında hâlâ yok hoca bağırsaktaki tıkanıklıktan şüphelenip bunun da incelenmesini istedi riskli gebeliğe pazartesi gideceğim nasıl yönlendirileceğiz bilmiyorum. Duygusal bi hâle büründüm elimde değil ama kalbimi bozmamaya çalışıyorum eşimde öyle farklı bir durum gelişirse de Allah’tan gelen deyip süreci yaşayacağız o bizim evladımız rabbimin emaneti

Sizi çok iyi anlıyorum ne kadar güçlü durmaya çalışsakta olmuyor benim bebeğümde gelişim geriliği var dedi ayrıntılı ultrasonda birde aşağıda duruyormuş bebek rahimimde kasılma varmış bende çok düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor maalesef