Zihinsel engelli olabilir mi?

Detaylı ultrason sonuçlarında yüzde 70 zihinsel engelli demişler bir yakınım için 6aylik bebek doktor öyle demiş böyle diyip te sağlıklı doğan var mı :relieved:

Alla alla zihinsel engeli nasıl gorebildiki organ gelişimi tamamda beyin gelişiminde mi sorun var acava

Down sendromlu yada sakat doğar diyen ama sağlıklı doğum yapan varmış inşallah sağlıkla alır kucağına

2 Beğeni

İnşallah canım :heart:

Olabilir canım bende anlamadım ki inşallah doktor yanlış görmüştür

Bence başka doktor da baksın canım

1 Beğeni

Başka doktorada git bence kesinleşsin . Çünkü çok fazla öyle var arkadaşimdada bebek hasta doğucak dendi hatda perişan durumdaydı kız bebeği sağlıklı doğdu çoğu doktor söylüyor öyle

1 Beğeni

Bizede benzer seyler söylediler. Tam teshisi nedir?

1 Beğeni

Bebeğin gelişimi zayıf yüzde 70 engelli demişler tekrardan kan,idrar,makineye bağlamışlar sonuç bekliyoruz canım şimdiye kadar hiçbir şey demediler bebek 6aylik hep sağlıklı dediler

Evet ablamın kızına uyle dediler hata aldırmaya kadar çiti duruma gitmiş ablam kabul etmedi ne olursa olsun bişey olmaz evladım ben bakarım zihinsel engelli olsa dahi elhamdülillah çocuk çok iyi hiç bir engel yok yaşıtları gibi yaşıyor

2 Beğeni

Benim yengeme böyle dediler yüzde yüz engelli diye yengem hep düşük yapıyordu o bebeğe kadar, 6 aylıktı ve 22 sene önce aldirdilar ve otopside çocuğun sağlıklı olduğu çıktı ortaya hala ona çok üzülüyor, kelimeler kıyafetsiz kalıyor bazen

2 Beğeni

Anladım canım

Anladım canım Rabbim inşallah yüzümüze güler hayırlı haberler alırız Allah’ın dediği olur

1 Beğeni

Amin hepimizin inşallah

1 Beğeni

Valah canım herşeyi en iyisini bilen Allah’tır sen umudunu ona bağla o sana karşılığını verir rabbim kimsenin emeğini boş guturmesin

1 Beğeni

Insallah hersey guzel olur. Allah yardimcisi olsun

1 Beğeni

Son durumunuz nedir? Merak ettim. Bizde benzer seyler yaşıyoruz

Doktor dedikten sonra stres üzüntü ile tansiyon yükselmesiyle 7aylik bebeği sezeryanla aldılar durumları şimdilik iyi ama anne yoğun bakımda kaldı 4 gün epilepsi nöbeti geçirdi beyaz kan ihtiyacı oldu

Topuk kanı gönderdiler araştırıyorlar şimdi inşallah sağlıklıdır bebek

Ahhh canim yaa. Cok gecmis olsun. Annelik cok kutsal. Bu arada kalmislik cok kotu bende yasiyorum, cok iyi anliyorum. Insallah annede bebek de cok cok iyi olurlar inşallah​:palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

1 Beğeni