Yurumekte zorlaniyorum .Ağrılar 😥

Benim de özel normalde başka doktora gidiyordum bu defa annemin bize hamileyken gittiği doktora gittim çok iyi detaylı bakan biri ama çok uzatmayı sevmiyor biraz soğuk

Şimdi yazdıklarınızı okudum bugün banada aynısını söyledi doktorum tabi bende ishalde olduğu için bağırsaklarda rahime baskı yapiyordur tam emin olamıyorum ishalin geçince daha net anlarız dedi sizler şimdi nasılsınız nasıl geldiniz bu zamana kadar umarım iyisinizdir @Duygusalanne @Hamiş

2 Likes

Oncelikle cok gecmis olsun sizde umarim saglikla alırsınız kucaginiza bebeğinizi .bnm hala devam ediyo biraz fazla yurusem eğilip kalksam aciyo kucuk karnim baskada agir geciyo bnm malesef normal deyil diyo doktor plasente prive diyodu doktor ay cok sey soyluyo lar doktorlar ALLAH buyuktur bakalim son aydayim hayirlisiyla saglikla dogururum InşAllah allah’a sigindim Arrik inanin piskolojim hic iyi deyul

2 Likes

Geçmiş olsun hepimize. Benim 7. Ayım biraz fazla dışarıda ayakta vakit geçirsem ağrım oluyor bulantı yaşıyorum kusma yaşamadım henüz ilk aylar hariç, bir sokak yürüsem yoruluyorum ağrılar oluyor onun dışında ara ara kasık ağrılarım başladı tekrar ilk aylardaki gibi yalancı sancılarım var kursakta lokma takılmış hissi vs. Diğer türlü bi tehlikem yok çok şükür suyum fazlaydı şuan iyi çok şükür, son ayların zorluğu başladı bu defa tehlikem yok çok şükür. Her şeyin başı stres çok kafaya takmamaya endişeye kapılmamaya ve bol bol dinlenmeye özen gösterin. Çok şey dediler bana da ama üzerinde çok durmamaya çalıştım gereken şeylerin sonucunda sorun yoksa problem etmedim

1 Like

Siz yolun sonunu görmüşsünüz çok şükür bundan sonrasında risk yoktur sağlıkla kavuşursunuz inşallah bebeğinize :pray: benimde karnımın içinde ağrı ve baskı hissi var gün içinde de kramp giriyor gibi oluyor karnıma nefes aldırmıyor sizinde böyle miydi?

Çok şükür sizde sona yaklaşmışsınız inşallah sağlıkla kavuşursunuz bebeğinizle :pray: size bu durumdan dolayı ilaç vermiş miydi bana progestan fitil başlattı dün kullanmaya başladım bu kasılmalar nasıl geçecek onu merak ediyorum, doktorumda şu an korkulacak birşey yok dedi ama yine de kafaya takmadan edemiyorum

1 Like

Aynn cnm cok sukur oknuda cunku basta düşük sonrasi erken dogum riski bunlari atlattık cok sukur.bnm surekli adet agrisi gibi ve kipirdayamiyodum resmen uzanirken bile biri bana değmesin sarsmasın gibi agrilar yurumekte zorlanma ama hala var o simdi sirtimda cok agriyo .bacak kirapmlari vesayre belki notmal olan durumlardır bunlar .yani agir geciyo sizin kac haftalik cmm

1 Like

Benim rahimde baskı var karnıma kramplar giriyor belim ağrıyor biraz ayakta olsam oturacak yer arıyorum 18+5iz bugün size fitil falan verdiler mi bu durumun önüne gecmek için

Çok teşekkür ederim amin cümlemiz inşallah :sparkling_heart: progestan düşük için veriliyor tehlikeniz var sanırım bol bol dinlenin yapabilen varsa işinizi başkaları yardımcı olsun doktor istirahat demiştir zaten. Bana da düşük, erken doğum riski var demişti fakat progestan vermedi kasılmalar için magnezyum verdi doktora bunu danışabilirsiniz. Diğer gittiğim doktorlar düşük riski yok dedi bu arada. Ama kasılmalar için dediğim gibi magnezyum iyi geliyor doktorla konuşabilirsiniz

1 Like

Düşük demedi ama yinede verdi progestan banada erken doğum riski var dedi magnezyum vardı zaten kullandigim önceden vermişti sizin bu kasılmalar ne zaman geçti peki

Kızlar gebelikte kasik agrilari icin korse var tutuyo karnımızı benim hastalıklarım var cok oluyor sürekli yüksek idrar enfeksiyonum var yürüyemiyorum asiri aciyo 2 ayim var korse takacağım tavsiye ederim rahatlatır ayarlayabiliyisun zaten hele ikiz olanlara sart bence uygunda fiyatı

Ben 4-5 aya kadar çektim bayramdan önce geçti fakat bu 29-30.haftalarda tekrar başladı yalancı sancı dedikleri herhalde

1 Like

4 5 ay uzunmuş ya kasılmalar oldukça ben daha çok stres yapıyorum

Ağrı degil ama kasılma şeklinde onada faydası oluyor mudur

Benımde öyle . Bıraz yürüyünce hemen ağrı oluyo

Magnezyum diyorsan evet onun için zaten gevşetiyor

Korse yazmış ya arkadaş ona dedim

Benim durumum ileri derece bjbrek taşı var sagda onun da agrisi ile fitik gibi oluyorum cigunluk yatıyorum enfeksiyon da var bu korseden sonra bi nebze rahatladım keşke daha önce alsaydm

1 Like

Kasilma icin bilemiyorim ama bel ve kasik ağrıları icin cok faydasini görüyorum