Yalancı sancı vs doğum sancısı

Yalancı sancı nasıl oluyor nasıl hissettiriyor kızlar dünden beridir sırtım ağrımaya başladı bugünde karnımda kasıklarımda değişkenlik göstererek ağrı oldu 32.haftamdayım günler geçtikçe heyecanlanıyor ve birazda korkuyorum nasıl oluyor nasıl hissediliyor biraz açıklarmısınız :face_holding_back_tears:

@tecrübeli-anneler

1 Like

Benim 26 haftadan beri oluyor 29+4 suan hala devam ediyor doktorum günde 8/10 kereye kadar normal dedi karnın sertleşip sanki çatlayacak gibi oluyor karnım kasılıyor ve belden kasıklara doğru ince bir sızı yumurtalıklara bıçak saplanması gibi bi acı… bu yaşadıklarımı söylediğimde doktorum yalancı sancı yalancı kasılmalar yaşıyorsun çok normal dedi

2 Likes

Bende de başladı demektir o zaman kendini gösteriyor ve bu beni strese sokup heyecanlandırıyor gece rüyamda doğum sancım vardı çok telaşlı bir rüyaydı :sweat_smile:

1 Like

Sizinle aynı dönemdeyiz Bende bugün 29+5 oldum Bende gün boyunca çok fazla karın sertleşmesi ve kasılması hissediyorum

Olası doğum tarihiniz ne zaman acaba ve bebeğinizin cinsiyetinin öğrenebilir miyim ?

Ben de çok yaşamaya başladım açıkçası fazla ayakta kalayım edeyim hemen devreye giriyor bu durum 19 Ağustos normalde tarih ama sezeryan olacağım için ağustos ilk haftası olarak söyledi doktorum erkek cinsiyeti de sizin peki ?

1 Like

Benim de cinsiyet erkek tahmini doğum tarihi de 18 Ağustos Sezeryan sizin isteğiniz mi yoksa doktor mu yönlendirdi

1 Like

Başladığı haftayı hatırlamıyorum ama ara ara 30. Haftadan sonra güncelleme olarak geldi :rofl: kasık ağrısı reglken de çok çok az hissediyordum belimden üst bacağıma vuran orta şiddetli ağrılar hissediyorum kasığıma da vuruyor ama daha az hissediyorum orda acı ağrı dinlenince geçiyor :revolving_hearts:

1 Like

Ben yaşıyormuşum doğum sancısı doktorum nst kağıdımı incelerken fark etti :face_with_hand_over_mouth: bi bebek mi geliyor diye beni korkuttu :sweat_smile: ama ben ona sancı diyemem kafamda belirlediğim doğum sancısı çok daha ağrı ve acı eşiği yüksekti. O yüzden o ana kadar yalancı sancı çektiğimi bilmiyordum :grin:yani regli sancısını andırıyor ancak daha hafifi gibi :blush: kişiden kişiye de değişkenlik gösterebilir belki herkestr aynı olmaya bilir :innocent::innocent::cherry_blossom:

1 Like

Benim kendi tercihim sezeryan çünkü ilk doğumumda sezeryan oldu ikincide de normal doğumu denemek istemedim :smiling_face:

Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin :hugs:

Benim de 26 da başladı kasılma şeklinde 30 sn sürüyordu 32 olcaz halen devam ediyor ama ağrısı şuan baya arttı regl sancısından fazla oluyor bel ve kasıklara giriyor bir anda aralığı çok düzensiz oluyor birde

1 Like

Ben regl dönemimde çok sancı çekiyordum bir hafta boyunca yataktan çıkamıyordum öylede acı çekiyordum şimdi çok hafif sanki regl olacakmışım gibi karnımda bir his oluşmaya başladı bacaklarım karıncalanmaya başladı ağrıda sırtımdan kalçama aşağı inmeye başladı sanki çok garip hissettiriyor bugün tam 33.haftamıza girdik bebeğimde sürekli baş aşagı duruyordu benim bir hafta öncede aynı pozisyonda duruyordu halada dönmedi geldi gelecek diye panik oluyorum :sweat_smile:yarın bi gidip görüneceğim bende

Benim öncede kasıklarımda ağrılar oluyordu bebeğim alağıda olduğu için ve baş aşağı olduğu için sanırım bu ağrıları da doktor bilgi amaçlı söylememiş olsaydı normal der geçerdim sanırım hiç yalancı sancı diye düşünmezdim baktım ağrı var geçer şimdi diyip üstüne durmazdım :joy::joy: ama şimdi ağrı geldi ne kadar sürecek artar mı acaba vs düşünüp duruyorum

1 Like