Tetanoz aşısı

Hamilelikte tetanoz asisi oldunuz mu herhangi bi zararı var mi

Ben bugün oldum bebek ve anne icin onemli dedi doktorum 1 ay sonra 2.ci dozu olcm bitecek

2 doz yaptırdım herhangi bir sorun yaşamadım

Bana da söyledi doktorum bende bu hafta yaptıracağım inşallah,ağrısı falan yan etkisi oluyor mu

Yani 2 gün ağrısı oluyor tabi bende yan etkisi olmadı

Ne tesadüf bende bugün oldum öyle aman ama. Çok ağrım yok ama sizlanma var tabi

Arkadaşlar zaten olun oldurun . O tetanoz aşısı size doğum yapacağınız için mutlaka yaptırılıyor . Allah korusun hastanelerde her şey dönüyor , oldu ki paslı materyaller kullanıldı yahut aksi durumlar yaşandı , tetanoz aşısı vurulup önceden önlem alınılmalı . Ben çok bilmişlik yapıp yaptırmayanlara çok kızıyorum .

2 Likes

2 doz da oldum birşey yapmıyor sadece biraz kol ağrısı yaptı ben de hepsi bu başka bı sıkıntı olmadı yani önemli bir şeymiş ameliyat sırasında mikrop kapmayalim diye olun bence aşınızı:blush:

Bende yarın olacağım . Doktorum tetanoz aşısı bebek için çok önemlı dedi .

Ay kızlar ben bugün yaptırdım kolum çok ağriyo yaa kaldırıp indiremiyorum ne zaman geçer bilmiyorum bir ay sonra bir daha yapılacakmış

1 Like

Gebeliğin kaçıncı haftasında olması lazım?

Bende yarın yaptıracağım :scream:

20 . Haftada

Bende bugün oldum doktorumla konuştum kendisi aile dostumuzdur içerisinde mikrobiyolojik hiç birşey yok tamamen anne ve bebek yararına mutlaka yaptır ameliyat sonrası çok zor vakalarla karşılaştım tetenoz aşısı olmayan anneler çok pişmandılar mutlaka ol deyince oldum

Valla yaptirdigimdan beri kolum ağriyo bir iki gün ağrır sonra geçer dedi bakalım artik

Yaaa hadi inşallah bakalım bende bugün gıdecegım

1 Like

Yaptırdım çok şükür ikisinde de bi sıkıntım olmadı

1 Like