Tahlil sonuçlarından anlayan baka bilirmi

Anladığım için yazmıyorum bnimki de böyleydi doktor tahlillerin güzel dedi

Anladım yarın sağlıkocağına gidip öğrencem sanki banada değerler iyi değil gibi geldi ondan buraya sordum anlayan var mı diye

Kırmızı olanlar düşük veya yüksek olarak değerlendiriliyor diye biliyorum yinede yanlış yönlendirmek istemem :cherry_blossom:

1 Beğeni

Crp enfeksiyon demek ve degerine gore yuksek cikmis bu enfeksiyon var demektir. Ferritin demir demek demir eksikliginde var ve b12 in biraz dusuk bunlar icin vitamin verir muhtemelen digerlerini cok bilmiyorum​:roll_eyes:

Kac haftaliksiniz

1 Beğeni

Ben 27+4 haftalığım

Vinalac kullanıyordum bütün vitaminler var diyordu doktorum faydası olmıcaksa bırakcam mide bulantısıda yapıyor zaten

Bazı degerlerın düşük cıkmıs bazılatı yuksek b12 vıtamının düşmüş dıkkat et

1 Beğeni

Sağol cnm

36+1 haftalığım

B12, demir, magnezyum falan düşük. Bunlarla ilgili vitamin ilaclari kullanmıyor musun?

1 Beğeni

Vinalac ilaç vermişti hamileliğimin başında içeriğinde vitaminleri var

Benim degerlerim sizinle benzer çıktığında, referans dışı sonuclar beni endiselendirmisti ama doktorum hamilelik durumunda bu degerlerin normal hatta gördüğü en iyi degerlerden oldugunu söylemişti. Referans aralığı standart durumlar icin belirleniyor. Hamilelikte daha farkli değerlendiriyor doktorlar. Lutfen vitaminlerinizi kullanın ki degerleriniz riskli seviyelere düşmesin.

Yarın sonuçları öğrenmeye gitcem doktorun verdiği vitaminleride midem bulansa bile kullanıyorum 1 aydır mide sıkıntısı çektim kanama filan oldu düzenli beslenemedim belki ondan kaynaklı düşmüş oşabilir değerlerim​:roll_eyes:

Evet bundan dolayi olabilir. Ben ferrum, decavit, magosit, devit3 ve kalsiyum icin olan vitaminleri kullaniyorum, bunlar hep referans araliginda çıkmıştı. Onun icin sordum vitaminlerinizi. Yarın doktor gerek duyarsa ek vitamin verecektir mutlaka :pray:

Doktor tahlil sonuçları kağıtı aldı attı sağlıkocağına kalsa zaten abartırlar dedi bir gebeğe göre normal değerler dedi başta verdiğim ilaçlara devam et dedi ek olarakta ilaç vermedi

İlk tahıilde B12 ve Ferritin (kan) azligi var

Magnezium eksik + şeker var galiba ve diger bir sira degerde sorun var. Doktora goster

Benim degerler referans dışı çıktığında hep vit takviye kullandım ve degerler normaleşdi. Kan şekeri ferritin b12 bunlar önemli