Son aylarda sık sık duş almak

Kızlar yaklaşık 1 aydır günde 3 kez duş alıyorum çok terlediğim için.

Sık sık duş almak hamilelikte yararlı bir şey mi ?

Sizce doğumun başlamasına bir etki eder mi ?

Bu konuda doktorundan öneri vs alan var mı ya da bilgisi olan var mı ?

1 Like

Ben her duşa girdiğimde karnıma sıcak su tutuyorum. Hala doğurmadım :rofl::rofl:
Doğumu kolaylaştırmak daha kolay sanıyordum

2 Likes

Günay bir anda gelecek görürsün :joy: Sürpriz yapacak ve hiç ummadığın anda gelecek :joy: Ben sık sık duş aldığımdan beri süt kanallarının daha çok açıldığını hissediyorum. Hatta o gün gece yatarken beyaz tişört giymiştim, sabah kalktığımda öyle bir sütüm akmış ki anlatamam. Birçok kez başıma gelmeye başladı bu durum. Galiba süt kanallarıma faydası oluyor

1 Like

Ahh ya nerde o günler :rofl: ansızın bir yerde suyum gelirse de burda anlatmak için sabırsızlanıyorum. Gorüyorsun bir korku bir endişe de yok. Bakalim neler olacak :sweat_smile:

O zaman ben de gunde 3 defa duş alayım. Suyun sıcaklığı nasıl

1 Like

Ben soğuğa çok yakın alıyorum duşumu ama sen ılık yap suyu arkadaşım

1 Like

su çok faydalı hamilelikte duş almak iyidir,ama çok sıcak su olmaz,ben her duştan sonra karnıma tutuyorum suyu bebeğimle konuşuyorum o da hiss etsin diye​:see_no_evil: bebekler suyu seviyormuş anne karnındayken her duş aldığmzda hiss ediyolarmış

2 Likes

hepimiz oturmuşuz senin doğurmanı bekliyoruz sanki,artık gelse de rahatlasak​:rofl::rofl:

2 Likes

Teşekkür ederim :star_struck:

2 Likes

Günde 3 kez cok canım.
Hic olmasa 1 kez duş al.
Odaki sıcak nedeki soguk olmasın.
Doktor onerisi.
Biliyorum sıcakdan dolayı duramıyor insan ama ,sıcakda kendini yoracak şeyler yapma ve cok hareket etme.
Evimde klima yok dedin.
O yuzden sicak havada, yemek yapma ocak yandığı zamanda ev sicakliyor.
Sıcak gecene kadar meyvayla veya karpuz peynir yiyerek atıştırın.
Ben oyle yapiyorum. @NURAN

1 Like

@anon70088793 Kız nasıl yemek yapmayım :joy: 4 yaşında bir kızım daha var ha. Ki o olmasa bile öyle sürekli meyve karpuz peynirle geçmez ki 9 ay. Hareket etmek zorundayım çünkü dediğim gibi kızımla da ilgileniyorum ister istemez. Evin temizliğini yapmaya çalışıyorum. Yani hiç terlemediğim kadar çok terlediğim için mecburen yapıyorum sabah öğlen akşam. Zaten haftaya randevumda doktoruma soracağım bu kadar terlemem normal mi diye. Normalde asla böyle terleyen biri değilim. Ama şimdiki yaşadığım normal bir terleme değil, resmen abartmıyorum sırılsıklam kalkıyorum yataktan. Duş almadan duramam ki. Fenalık gelir bana :joy: Önerilerin için teşekkür ederim yine de, uygulamaya çalışacağım :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Ben yemek yapma demedim :joy:
Sadece oglen sıcak oluyor en cok guneşli geçiyor diye.
Ben oglen degil aksama pisiriyorum yemek hava serinleyince.
Eğer balkonun varsa.
gaz silindirin varsa balkona koy yemegi orda pişsin eve sicaklik vermesin ocak dahada.
Ne bileyim ben boyle geciriyorum temmuzumu. @NURAN

1 Like

Tamam şimdi anladım, öğlen yemek yapmıyorum zaten genelde ama işte diyorum ya çok terliyorum. Hormonlar mahvetti beniiii :hot_face::hot_face::joy:

1 Like