Sezeryan doum yapanlara sorum olacak朮

Arkadalar kans覺zl覺k var azc覺k.Bilmiyorum Hamilelikten dolay覺m覺 ya nedense(ilk hamileligim) kalp 癟arp覺nt覺lar覺m oluyor.Sezeryan uygun g繹r羹ld羹 doum i癟in.Korkuyorum 癟ok ar覺 oluyor diyorlar.Gezemiyormusun o derece.Korkuyorum kalbim durur falan bebeimi g繹remem falan.R羹yalar覺mda hep bu t羹r k繹t羹 eyler g繹r羹yorum.Biri beni rahatlata覺n

3 Likes

Can覺m b覺 sakinle Allah korusun 繹yle eyler akl覺na getirme ben iki defa sezeryan oldum iki 癟ocuumda da ilk g羹n ar覺n oluyor sonras覺nda s覺k覺nt覺 yok

Canim benim bak hi癟 korkma ilk 3 g羹n biraz ar覺 falan oluyo bu gayet normal biey ar覺s覺z olan hi癟biey yok deil mi sen g羹癟l羹 dur hi癟 korkma beni 3 sezeryan oldum ve u an 4. Hamileliim bu da sezeryan olacak yane diyeceim rahat ol ve asla k繹t羹 eyler d羹羹nme hep g羹zel eyler d羹羹n bebeini kuca覺na alaca覺n g羹n羹 d羹羹n :smiling_face_with_three_hearts: Rabbim sa salim elimize almayi nasip etsin inaallah :palms_up_together::heart::smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Biraz evhaml覺 biriyim elimde deil.Panik atak ge癟iriyom b繹yle olduk癟a.Ne olur nas覺l olur.Hep ilkler beni korkutuyor oldu bittiye geldikten sonra kafama vuruyorum bunun i癟inmi stres yaad覺n diye.Hamileliyimin ba覺ndada bebek hareketlerini hiss edene kadar iman覺m gevredi.Nas覺ld覺r ya覺yormu problemi varm覺 s覺k s覺k USM yapt覺rd覺m.imdi b繹yle b繹yle 36haftay覺 tamamlad覺m.Bu defada doum beni evhamland覺r覺yor.Sizlerle konumak bi nebze sakinletirdi.Allah raz覺 olsun.襤nallah sa salim kucag覺m覺za al覺r覺zda g羹ler ge癟eriz bu korkulara:muscle:t2:

2 Likes

Aram覺za hogeldiniz :tada:

Gebeliiniz hay覺rl覺 olsun :ribbon:

Allah korusun, 繹yle d羹羹nmeyin :pray:

Doktorunuz ne dedi bu duruma ?

Yok can覺覺mmm :face_with_hand_over_mouth: iyileme s羹recin var sadece iyiletikten sonra dimdik ayaktas覺n

Merhaba @iamqafarova hogeldiniz :bouquet: ilk 8 g羹n zor oluyor ama bebeim i癟in diye d羹羹n羹nce 癟abuk toparlan覺yorsun

1 Like

2 kere sezeryan oldum u an 3. Hamileyim ve ilkinde 繹zelde tamamen uyutuldum ikincisinde yar覺m uyusturuldu ve bende kans覺zl覺k tansiyon d羹羹kl羹羹 var inan hi癟 korkma ameliyattan 癟覺kt覺ktan sonra biraz 羹羹me yaars覺n ama bebi sana bu usumeyi ge癟irecek g羹ven bana ben hi癟 yatamad覺m tabi yatmak gerek en az b覺 15 g羹n 癟羹nk羹 dikiler tutmal覺 korkma su gibi ge癟sin sal覺kla al kuca覺na inallah :heart:

Peki tamamen uyutulmak mi iyiydi belden uyusturulmak mi daha iyiydi sizce ?

Belden uyuma bence ben onu se癟ecegim.Bebeimi g繹rmem laz覺m.O an 癟ok 繹nemli benim i癟in bilincim kendimde olmal覺

2 Likes

4 y覺l bebek hasreti 癟ektik.Beklemediimi anda hamile oldugumu 繹rendim.Ve balad覺 evhamlar.Kontrollerde hi癟癟bir s覺k覺nt覺 yok s覺k覺nt覺 benim kafamda.D羹羹ncelerimde.襤nallah bi dourub eve gelsek g繹z羹m羹n 繹n羹nde uyudugunu g繹rsem derdim kalmaz. O zamanda s覺k s覺k nefes al覺yormu die kontrol edeceime ad覺m gibi eminim:sweat_smile::woozy_face:

2 Likes

Hay覺rl覺 olsun O d羹羹nceler 癟oumuzda oluyor emin ol :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

ncelikle sakin olmaya 癟al覺. Ben ameliyata giren biri olarak sezeryanden kokrmutum douma az kala.

Eim beni sakinletiriyordu korkma her ey g羹zel olacak diye.

Asl覺nda Bende bana biey olur bebeimi g繹remem diye korkup belden uyumal覺 yapt覺m doumumu.

Doumdan 繹nce bu tip korkular normal anne i癟in seni k覺nam覺yorum. Sakin kal ve sadece bebeini d羹羹n. Ben ameliyata girdiim g羹n hi癟 korkmad覺m pozitif d羹羹nd羹m olumsuz biey hi癟 d羹羹nmedim. Ameliyata girdim bebeim dodu 羹k羹r kovutuk.

Y羹r羹yemeyecek kadar oluyor ne demek. Ben ameliyat olduum g羹n羹n sabah覺 y羹r羹meye balad覺m,zorla bile olsa korse takarak y羹r羹d羹m .

Sana tavsiyem y羹r羹rken dik durmaya 癟al覺 ne kadar eik y羹r羹rsen yaran ge癟 iyileir ama ne kadar dik y羹r羹rsen yaran 癟abuk iyileir.

Sana o s繹z羹 s繹yleyenler korkutmu seni korkma. 羹nki ben ameliyat olduum g羹n羹n sabah yan覺mda refakatc覺 olmamas覺na ramen hem y羹r羹d羹m hemde bebeime bakt覺m. 襤nsana o an 繹yle bir g羹癟 geliyor ki ,insan kendi bile a覺p kal覺yor.

Sende pozitif kal inallah sa salim bebeine kovuursun.

2 Likes

K覺z refakat癟isiz nas覺l yapt覺n onlar覺 ben o kadar zorlu doum s羹recinden sonra hem zor ayakland覺m hemde zor iyiletim annem olmasayd覺 bittiydim

1 Like

Devletde oldu doumum. Refakat癟iye izine vermediler.

Kendim bakmak zorunda kald覺m ,ameliyat olduum g羹n羹n sabah覺 ilk kez korse tak覺p y羹r羹td羹ler zorla y羹r羹meye 癟al覺t覺m bende. Yeni oturmutum cesuru getirdiler,sonra kendim bakt覺m , 癟ok zordu tabi. Gece uyurken yan覺mdayd覺 ama alad覺 bakamad覺m hemireye verdim o bakt覺 sonra yine bana verdiler.

Devletde bakm覺yorlar ya hastaya en iyisi 繹zelde doum yapmak bence @afrikan覺n_gelini54

1 Like

Bende devlette oldum burda veriyorlar izin ya

1 Like

Ne g羹zel ben eim yan覺mda olsun 癟ok istemitim.

Bebegi babas覺na g繹stermiyorlard覺 d羹羹n. Zorla g繹rm羹t羹 eim.

2 Likes

Benim ikinci gebeligim ilkinde de bunda da carpintim oldu 3. Aydan itibaren bazen 癟ok iddetli oluyor hatta. Kardiyolojiye gittim sorun olmad覺 gebelikte normal 癟ok fazla kan pompal覺yor ve kalp b羹y羹yor 癟羹nk羹. Sezaryen konusuna gelince ilk doumum acilmam olmad覺覺 i癟in sezaryen oldu normal doum sanc覺s覺ni 30 saat 癟ektim hic halim kalmam覺t覺 ama ona ramen cok 癟abuk toparland覺m bebegimi s覺k s覺k emzirdim s羹t羹m de bir ka癟 g羹n i癟inde tam olarak geldi ve eve geldiimde bula覺klari boalt覺p 羹t羹 bile yapm覺t覺m :smile: ama sen yapma 癟羹nk羹 dikiler tutmazsa 癟ok b羹y羹k sorun olur. ok 羹k羹r sorunsuz ge癟irdim tek ba覺ma bakt覺m b羹y羹tt羹m umar覺m ikinci de ayn覺 ekilde olur. Kendini rahatlat iyi d羹羹n ki iyi eyler yaa. 襤nsanlara da kula覺n覺 t覺kamalisin konuan 癟ok oluyo b繹yle zamanlarda

1 Like

Benim kan degerimde dusuktu 7 ustunde olmasi lazimken 5 ti bir gunluk seromla depoladilar. Su an enerjim tavan bunlar cok basit seyler. Sen suan ki korkun basina ne gelecek Vucuduna hukmedemiycem dusunuyorsun. 5 kere dogum tecrubesi yasadim bir olu Ama buna ragmen dedigin seyleri Hepimiz yasiyoruz sor bakiyim herkese Gunde kac kere besigini kontrol ediyolar. Sayisi yok. Aslinda biliyoruz ama annne ic gudusu iste Mutlu ol bak daha dogmadan Bebegini dusunuyorsun iyi bir anne olacaksin Bak. Kalp carpintisi gercekten cogumuz yasadi Ipek arkadasimiz daha iyi anlatir.

1 Like

襤癟imi 繹yle bir rahatlatt覺nki anlatamam:pleading_face:Teekk羹rler:hatching_chick:

1 Like