Sezayan için en Uygun hafta ne zaman

Sezeryan için en uygun kaçıncı hafta kozlar

1 Like

Zorunlu sezeryan değil ise 38 haftadan sonra yapılabilir tabi en iyisini doktorun bilir.

1 Like

en az 39 olmali

1 Like

İlk doğum acil sezaryen oldum 40haftalikken öbür dogumlqr 38.hafta

1 Like

Ben 38+2 de olmuştum :cherry_blossom:

2 Likes

Bebeğin kontrolünde ki gelişim durumuna göre değişiyor olabilir bence. Benim ilk bebeğim 37+0da doğdu. İkinci bebeğim 39+1de doğdu. Şuan üçüncü bebekte ne olacak bekliyorum ama bayram sebebiyle 40 olmaz derse 38+larda alır herhalde diyorum çünkü 36.haftada gel anesteziye göndereceğim dedi

1 Like

37 çok erken değil mi bebekte sıkıntı olmadı mı

38 de bir sıkıntı yaşadınız mi

Dediğim gibi bebeğin kontroldeki gelişimi ile alakalı olabilir verilen tarih. 37+0 da doğan bebeğimde hiç bir sıkıntı yaşamadım, doğum sonrası herşey gayet güzel gitti şuan 13yasina girdi :innocent:

1 Like

Allah bağışlasın :). Bende zor geçiriyorum hamileliği bir yandan 37 olsa diyorum bir yandan da ya sıkıntı olursa benim bencilliğim yüzünden diyorum :grimacing: hayırlısı olsun tşkler

Benim ilk sezeryan planli olmustu.bi sorun oldugu icin degil ben normal doguma cesaret edemedigim icin ozelde yaptirdim.38+2 de sezeryan oldum.3200 dogdu oglum.su an 12 yasinda.agrim sizim da cok olmamisti.hemen ayaga kalkmistim.umarim bu sefer de ayni saglikla ve kolaylikla gecer.

2 Likes

Amin tüm gebelere kolay doğumlar inşallah

1 Like

Anesteziye doğumdan ne kadar zaman önce gönderiyor acaba

Planlı sezeryanda tarihi ultrasona göre mi veriyorlar kızlar biliyor musunuz

İlk doğumum özeldeydi 36 haftalıktım anestezi ile görüştüğümde. İkinci doğumum devletteydi aneztesi ile 37+ zamanlarda görüşmüştüm ve 39+1 de doğuma girmiştim Bu üçüncü de devlette olacak ve doktor 32 hafta kontrolümdeyken 36.haftada gel aneztesiye göndereceğim dedi cnm.

Devlette sezeryan nasil acaba zor mu özeldekiyle farki nedir

Bence özel-devlet farkı pek yok toparlama konusunu düşünürsek. Hijyen ve ilgi olarak farklılıklar olabilir. Özelde tek kişilik oda şansın oluyor wc odanda ve temizliği gözle görülür ama devlet hastanesinde tek kişilik şansı yoktu benim ve wc koridor sonunda pislik icindeydi. Ek olarak ben özelde sezeryan olduğumda daha zor toparlandım, devlet hastanesinde sezeryan olduğumda hemşire kalkabilirsin dediğinde gayette iyi kalkmıştım. Bence doktor önemli bu konuda.

1 Like

Hiç devlette sezeryan olmadım hep özelde oldum. Ama olan kişiler var memnunlardi açıkçası… bende devlette sezeryan olacağım

Bende devletten daha memnun oldum işte. Dedim keşke ilkinde de öyle yapsaydım.