Sezaryen sonrası erken hamilelik

Sezeryan olduktan 2ay sonra hamile kaldım sizce bı sorun olurmuu

2 bence çok erken. Dikişler için sorun olabilir

Doğru ama yapacak biseyimiz yok insalah bı sorun yaşamadan ilerle

İnşallah sorun çakmaz canım

İsteyerek mi hamile kaldınız ? Sezeryan olmamın üzerinden 4 yıl geçti 3 hafta sonra tekrar olcam korkudn yatamiyorum :pensive:

1 Like

İsteyerek değil ya 1 yılık evliliğin acemiliği olsa

Bir sürü sezaryen olan hastalarla ilgilendim. Bence Tek kötü yanı aç kalma süresi uzun ve ayaklanma geç oluyor. Sizi endişelendiren nedir

1 Like

Aslında beni endişelendiren karnım büyüdükçe dikişlerim beni nasıl etkiliyecegidrr

Merhaba benimde genel uyanamazsam korkusu spinalanestezi de de panik çok yaparım 1 saat nsl dayancm korkusu sonradan yan etkileri cokmus bide

Sizin cevabınızı bilmiyorum. Bence deri çoktan birbirine kaynamıştır. Kontrollere gittiğinizde doktorunuz ne dedi. @Cici

Genel anesteziden hiç korkmayın. Onlar her gün birini uyuturlar. Her gün sezaryene giriyorlar. Zorlandıkları yerde zaten birbirlerinden destek alıyorlar. Onlar acemi değiller. Hiç endişeniz olmasın.
Ameliyattan önce anestezi uzmanı ile görüşme oluyor spinale olan endişenizi paylaştığınızda eminim sizi sakinleşticek güven veren konuşması olacaktır. Ameliyathanede zaten latince konuşuyorlar. Önünüzde perde olduğu için bedeninizi kesilirken görmüyorsunuz. Fazla heyecandan olayı nabız, tansiyon çok yükselirse o aşamada da genel anesteziye geçebilirler. 1 saat söylerken çok uzun gibi geliyor ama bir anda bitiyor. Bebek yarım saat içinde çıkıyor. Ameliyathanede sezaryen izlediğim de oldu. Doktor bir yandan bebek doğurtup bir yandan bizimle şakalaşıyordu. Doktorunuza güvenin o zaman daha rahat hissedersiniz. @Seda1 ameliyathane soğuk oluyor. Yakınınız battaniyenizi hazır bulundurursa siz odaya gelince hemen üstünüzü örter. Baş ağrısı bulantı kusma anestezinin genel belirtisi. sezaryen olup hemen ayaklanan da var ayaklanması biraz zaman alan da var. Siz kendi bedeninize odaklanın. Kendinize güven verin
Bir önceki sezaryende kötü tecrübeniz mi oldu. Tekrar aynısı olursa diye endişe ediyor da olabilirsiniz.

1 Like

Teşekkür ederim arkadaşlar bugün kontrolüm vardi gittim çok şükür bı sorun olmiycakmis

1 Like

Yok aslında ilk sezaryanın çok güzeldi maşallah genel oldum ama hemen kendine geldim ilk yürümeyi de tek yaptım kendim giyindim. Kızım küvezdeydi diye mi Ağrı acı hissetmedim bilmiyorum doktor çok iyiydi ondan mıydı bilmiyorum. Kızımı araştırmada doğmuştum erken olduğu için oraya sevk etmişlerdi iyi doktorlardı şimdikinin devlete gidiyorum doktor hiç ilgili değil acaba diyorum ameliyatta eli nasıl iyi dikmezse ağrım sızım nasıl olur bilmiyorum ilgi alaka yok soru bile soramıyorum hemen diyorlar daraltmayın bizi daralıyorum o yüzden de korkum var devlet kokusu özele de gidemiyorum maddiyatçıdan

1 Like

İnananirmisin canım bende okadar doktor tanıdım insan uyusmayinca kendini iyi hissetmiyor en sonda vala bende özelde buldum doktorumu gayet ilgili ve dediğin gibi insan ilgiyi hissedince acıyı okadar hisetmiyo insalah istediğin gibi olur :heart:

Allah hayırlısıyla kurtarsın kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :palms_up_together:

1 Like

Şikayet etmek ister misin? Ben nerden bileyim diyen doktoru bile şikayet etmiştim. Eskişehir şehir hastanesinde hangi doktor denk gelirse o sezaryene giriyor. Siz bu konuda gittiğiniz devlet hastanesi için araştırma yaptınız mı? Müsait olduğunuz bir anda kadın doğum servisine gidip gözlem yapabilirsiniz. Ben eskişehirdeki kadın doğum serisine gidip gözlem yapmıştım. Servise eşimi almayacaklarını öğrenmiştim. Randevuya bile eşimi almadılar. Ben buna çok sinirlendim @Seda1

Bizim burda da böyle Gebze de devlet hastanesinde nöbete kim denk gelirse o yapıyormuş sezeryani bizm burdaki doktorlarda kimseyi odaya almiyolr tek gidiyon odaya

Her şey gönlünüzce olsun.
Hemşire olduĝum için serviste yapılması gereken işlem sıralarını biliyorum. İşlem sırasını atlayan hemşire olduğunda güceniyorum. Hasta olarak kendimi değersiz hissettiğim olmuştu. Üzülmüştüm.
İşlem sırasını bilmeseydim. Eminim hemşireden memnun kalırdım.
İnşallah hizmetten memnun kalırsınız. Doğum anıları yıllarca unutulmuyor. @Seda1