Şeker yuklemesi yaptirmayanlar!

Çok kararsızım yaptirmazsam birşey olur mu

Gebelik şekerin varsa bunu anlayamayabilirsin. Sadece bu olur :slight_smile:

1 Like

Siz yaptırdınız mi peki

Yaptırsanız da size ve bebeğe birşey olmuyor merak etmeyin, doktorunuz öneriyorsa yaptırın çünkü gizli gebelik şekeri çıkabiliyor

1 Like

Evet ben yaptırmıştım

1 Like

Ben kesinlikle öneriyorum şöyle düşün hiç mi bı tatlı yemiyorsun sana içirilen şeyde bildiğin şeker aynı şey korkma kan alınıp gizli gebelik şekeri varsa ortaya çıkarmak gebelik şekeri sıkıntılı bişey

Peki şeker çıkarsa ne yapiliyor

O zaman onu içmek yerine normal tatlı yiyeyim

Verdiği glukoz 1 bardağa 13 küp şekere denk geliyor şerbet yapıp için isterseniz aynı iey. Veya doktorunuza danışın bol karbonhidrat içeren bi kahvaltı yapın öyle baktırın oda aynı:smiling_face_with_three_hearts:

Kan testi ile bakılacak bana yükleme falan yaptırmicam

Ben yaptırmadım daha doğrusu doktorum birşey dememişti ama başka bir hastaya aile de şeker hastalığı geçirmiş ve herhangi bir risk yoksa yaptırmıyorum dedi bana da yapmadı

Yaptirmazsaniz ve sekeriniz varsa bebegide etlikliyo kendi isteginizle yaotirmadiginiza dair kagit imzaliyosunuz herhangi bi sorun olursa sorumlusu sizsiniz yani bence yaptirin

1 Like

Ben yaptırmadım, yalnızca açlık-tokluk kan şekerime baktırdım.

Onu nerede yaptırdınız Ve normal mi çıktı

Bende yaptirmayacagim cunku aclik tokluk sekerime baktirmistir sekerim dusuk cikti onun icin gerek kalmadi

Tamam yedin diyelim belli grmlari var glukoz içiyorsun yani prosedürü bu şekilde benim sana söylemek istediğim bı zarari yok yaptırabilirsinben 5 sene kadın doğumda asistanlık yaptım karbonhidrat yükleyip bakılmaz hiç bir hekim bunu önermez çünkü 50 Gr 75 Gr şeklinde glukoz içecek veriyorlar herşeyin dozuna göre karbonhidratta o ölçüyü tutturamazsiniz yinede tercih sizin tabiki :blush:tabi hekimler bizden daha iyi bilir doktorunuza merak ettiğiniz ne varsa sorun ona göre karar verin

Mesela bende hipoglisemi var yani şekerim sürekli düşük doktorum haftan gelsin açlık tokluk bakarız gerek duyarsan yaparız dedi

Belli bir tedavi diyet programı veriliyor çünkü gebelik şekeri bebeği ciddi derecede etkileyen bişey

İlk hamileligimdede yaptırmadım bundada yaptırmayı düşünmüyorum

Evet normal çıktı.