Şeker yüklemesi yaptırmalı mıyım?

Kızlar şeker yüklemesinde çok kararsızım yaptırıp yaptirmamakla salı günü gideceğim kimi bebek için zararlı diyor kimi yaptır diyor ilk gebeliyim bana birazcık yardımcı olur musunuz?

Dr un ne dediyse onu yap bence. Ben tamamen Dr yaptır dediği için yaptırdım

Benimde ilk gebeligim ama burda bazi arkadaslarin doktorlari kesinlikle onermezken bazilarimizin doktoru olsada olur olmasada olur gozuyle bakiyo benimki kesinlikle yaptirilmali diyodu… 3aylik aclik baktirdim normal sınırın bile altında cikti normal aclik baktirdim 70lerde cikti tokluk baktirdim ama sofradan kalkip maks. 1saat icinde direk kan verdim yani 90larda cikti hepsi de normal sinirlarda olunca kendi tercihim olarak yaptirmadim… ama degerlerden biri sınırda yada üstünde olsa muhtemelen yaptırırdım

Doktorum yapılması taraftarı ama bilmiyorum

Cnm bende yaptırmaktan yana cok kararsızım inankı senın gıbı bazıları yaptır dıyor bazıları ıse yaptırma dıyor sekerın yoksa bile yaptırınca cıkanlar oluyormuş bende ondan korkuyorum

Gerçekten benimde en çok korktuğum tek şey o

1 Like

Bu yüzden çok kararsızım

1 Like

Hayırlısı olsun inşallah kuzum bebişlerimiz için yaptırmak gerekıyorsa yaptırmamız gerek ama yınede doktora soracagım yaptırmadan yapmasam bır sıkıntı olurmu diye

Eger suyun fazlaysa bebek iriyse kesinlikte yaptir diyo zaten doktor bana bi risk yok ailede de seker yok ilk bebegimde yaptrmistm normal gelmisti yaptirmana gerek yok ddi doktorlar bu konuda yönlendiriyo

Üçünde de yaptırdım iki hamileliğimde şekerim yüksekti balona dönmüştüm bunda şükür düşük çıktı

Bnde doktoruma sorup öyle yaptircam

Suyumun gayet guzel olduğunu söylüyor doktor birazcık bnde de var kilo bebeğinde haftasına göre maşallah kilosu çok çok iyi o yüzden ikilemde kaldım

Nasıl yapılıyor bilgi verebilirmisiniz iki defa mi kan alınıyor

Önce açken veriyosun sonra içeceği içip bir saat ve sonra ikinci saat veriyosun bu kadar

Canım ben de yaptırmaya korkuyordum. Çevredeki söylentiler malum… Fakat doktorumla konuştum bu testi kesinlikle istediğini belirtti olası durumlardan ,risklerden bahsetti ben de yaptırma kararı aldım 50 Gr yükleme yaptirdim Allah’a şükür şeker cikmadi açlık 72 ,tokluk 93 tü. Sende doktorunu dinle bence .

Peki kan sonuçlarımiz ayni gün çıkıyor mu

Çok teşekkür ederim :cherry_blossom:

1 Like