Seker yüklemesi yaptıranlar yada yaptirmayanlar

Arkadaslar seker yuklemesi yaptiranlar varmi zararli diye duydum ne gibi bi zarari var yaptirmasak ne olur?

Hiçbir zararı yok. Yüklenen şeker miktarı 2 dilim baklavayla eşdeğer. İki gebeliğimde de yaptırdım, hiçbir sorun olmadı

1 Like

Teşekkür ederim canım

Ben de yaptirdim hicbir zarari ve yan etkisi yok çok kolay bir işlem .

1 Like

Ben yaptırmadım üç gebeliğimdde aslında hiç bir test yapmadım zararlı diye biliyorum canan Karatay bunun için dava açtı ve kazandı çocuklarda gelişim geriliğine yol açıyor diyorlar ve şekerin yoksa bile ondan sonra oluyor dedi yapmadım ben

Bende cok tedirginim bu klnuda, ikiye ayrılmış bi grup var yapanlar ve yaptırmayanlar olarak ilk gebeligmde de yaptırmadım bunda ne yaparm hic bilmiyorum.

Siz bilirsiniz tabi ama ben yaptırmamam tarafıyım rahatsızlığını da yoksa ama tabi yinede siz bilirsiniz

Vallaha bende yapdirmadim ama simdi kayit oldugum hastane diyabet testi olarak istiyo yapdircaksin mecbur diye

Ben bugün muayene olsum şeker yüklemesi bütün hastalarıma yapıyorum desi yaptırdım bekliyorum bebeğin kilosu 594 gr iyi mi

Şeker yüklemesi yaptırınca baş dönmesi ysptı mı sizde de benim başım çok kötü dönüyor

Az kaldı dkda 35 dk son3a bir daha kan vereceğim

Ben birer saat bekledim .

kac haftaliksin

23+5 haftalığım

En son ki kanda 40 dk kalmıştı

Onu dedim arkadaşım :slightly_smiling_face:

bence iyi kilosu

Merhaba, benim ilk gebeliğim tokluk kan şekerime bakıldı. Gebeliktede kilom fazla olmadığından yapmamı istemedi doktorum. Gerek duymadım.

Ama bence bazı risklerin tespiti için gerekli görüyorsa doktorunuz yaptırmalısınız.