Şeker yükleme testi

Şeker yükleme testi yaptıran var mı? Bazıları bu işlemi öcü gibi tanımlıyor. Benim daha 8 haftalık ama şimdiden yorumlarınızı öğrenmek istiyorum.

Ben hemşirelik okudum derste hocamız da net bi cevap veremedi. Bu konu hala böyle tartışmalı.
Ben doktorum ne derse onu yapıcam
3 ay önce doğum yapan kuzenimde gebelik diyabeti vardı testi sordum. Teste gerek kalmadan diyebet belirtileri başlamış
Benim de bazen şekerim düşüyor. Cihaz aldım arada kontrol ediyorum
Şuan değerlerim normal

Ben şeker yükleme testine gittiğimde yükleme öncesi açlık sekerime bakıldı yüksek çıkınca yükleme yapmadılar şekerim olduğu için herkes çok olumsuz şeyler söylüyor ama gebelik şekeri olup da fark edilip tedaviye başlanmazsa bebekte çok daha büyük problemler çıkarabiliyor bu durum benim doktoru bu şekilde söylemişti ve kendim iki hamileliğinde de yaptım çocuklarımda hiçbir problem yaşamadım dedi ben doktoruma güvendim açıkçası

@Gizem Ben de arada şekerime bakıyorum. Tokken bakmayı unutuyorum. Günde kaç kez şekerine bakıyorsun? İnternette tokluk için yemekten 1 saat sonra ölçülebilir diyor. Sen nasıl yaptın

Sabah uyandığımda aç karnına bakıyorum ve kahvaltı öğlen ve akşam yemeğinden 1 saat sonra bakıyorum ben doktor o şekilde bakmamı söyledi aç karnına 90 ı yok karnına da 140 ı gecmemesi gerekiyor :relaxed:

1 Like

Ben bir keresinde çok yemiştim şekerim 167 çıktı bende de var galiba
Derste 170 üstü olduğunda yüksek diye öğretmişlerdi

Gebelikte 140 sınır dedi benim doktorum meyvelere dikkat etmemi söylemişti özellikle

1 Like