Sağlık sigortası önerisi

Merhaba, aranızda sağlık sigortası yaptıran oldu mu? Doğumu bedayava getirmek için hamile kalmadan önce yaptıranlar varmış. Bizim yeni haberimiz oldu. Artık doğumu bedavaya getiremeyiz ama bebek için düşünüyoruz.
Tamamlayıcı, özel gibi kategorisi var siz hangisini seçtiniz faydasını gördünüz mü
Kullandığınız paketin tam olarak adı ne
Hamile kaldıktan sonra beklemesiz yaptıran var mı?
Poliçe ne demek?
Sigortayı nerden yaptırdınız?

1 Like

4 yıl önce doğumdan sonra biz AXA sigortanın özel sağlık sigortasını yaptırmıştık kızımla bana canım. Çok da memnun kalmıştım. Hangi paketi kullanmıştık hatırlamıyorum inan ki. Paketin içinde özel çocuk doktorumuz da vardı. Hangi saat olursa olsun kızımın ufak ateşi dahi olsa arayıp özel olarak bilgi alırdım hemen, uzun uzun da herşeyi anlatırlardı. Diğer sağlık sigortalarında özel doktor olayı var mı bilmiyorum. Hatta doktorumuz da Acıbadem Hastanesi’nin doktoruydu. Kızım 1 yaşına gelene kadar kullandık, yılı dolunca yenilemedik tekrar gerek duymadığımız için. Şimdiki paketlerini bilmiyorum AXA’nın. Arayıp bilgi alabilirsin canım

1 Like

Devlet hastanesindeki çocuk doktorlarına güvenmekte endişe ediyorum.
Bebek ilk doğduğu zaman çok sık kontrolü oluyor. Bu süreçte devlet hastanesinde randevu bulmak zaten zor neden ek bir strese gireyim? Diye düşündüm.
Biraz araştırdım. Bebeğe sağlık sigortası almak istersek bebeğin her sağlık detayının bilgisini alıyorlarmış. Anomalilik varsa sigorta yapmıyorlarmış.
18 aylıktan kücük olduğu için yanında anne ya da baba da kayıt olmak zorundaymış. Baba bu durumda annenin daha çok ihtiyacı olur düşüncesi ile anne ve bebeğe sağlık sigortası yapıyorlar.
Fiyatı en son ortalama 6-8 bin liraydı.
Annenin 10 bebeğin 10 muayene hakkı oluyor. Kimi tahlil ve işlemler ücretsiz

Yanlışım varsa düzeltin bebek doğuyor taburcu olduktan sonraki hafta tekrar kulak testine giriyor
Çocuk doktoru bu durumda sevkler yapıyormuş görme testi için göz doktoruna sevk ediyormuş.(yazarken çok saçma geldi. Direk tahlil için tahlil yapılacak yere gönderse çok mantıklı olurdu)
Belirli bir zaman geçtikten sonra tedbir amaçlı kalça çıkığı var mı diye bakıyorlar
Bu işlemler için hesaplama yapınca sağlık sigortası daha tasarrufu oluyor
Bebek aniden hastalanırda özel hastaneye giderken bir acaba paramız yetecek mi endişesi olmaz bebeğe daha rahat odaklanırız.
Benim özel sağlık hekimi gibi bir beklentim yok. Sizde öyle olması güzel olmuş
Ben böyle düşünüyorum ama henüz eşimle bir detaylı konuşup karar vermedik.

1 Like

Kesinlikle çok mantıklı düşünüyorsunuz ve bence yararlanmalısınız. Bebiş doğunca biz de tekrar düşünüyoruz ama bakalım, biz de henüz karar vermedik

1 Like

Sigorta markasına ve modeline karar verdiğimizde burdan birbirimize söyleyelim mi belki faydamız olur?
Siz doğuma ne kadar süre kala saĝlık sigortası yaptıracaksınız? Ben onun süresini kestiremiyorum

1 Like

Doğuma 1 ay kala düşünüyoruz biz ama şu anki güncel fiyatları henüz tam bilmiyoruz. Görüşmeleri sağlayalım, bütçeyi çok aşmazsa düşünüyoruz bakalım. Bence de söyleyelim birbirimize. Fikir olur :blush:

1 Like

Bebiş niyetine girince biz anadolu sigorta yaptırdık benim için onda da bir ay falan geçmeli sonrasında hamile kalmalısın diyor :sweat_smile: doğum paketi içeren olduğu için çok şükür bizim yolunda gitti 10 tane ayakta muayene hakkım vardı yeni bitti inşaallah doğumu da özelde yapmış olacağım şuan doğum 15 binmiş biz geçen kış yaklaşık 9 bine almıştık paketi