Rahim uzunluğu 19 mm

Selamm anneler ve anne adaylarıı :slight_smile: Bazılarınız biliyor ben 1 aydır hastanede yatıyorum. Bugünkü kontrolümde ilk kez rahim uzunluğum 19 mm çıktı daha önce 24 mm den aşağı düşmemişti. Bu şekilde rahim uzunluğu kısa olup doğumu ileri haftalarda olan oldu mu? Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. :two_hearts:

Merhabalar kac haftalik hamilesiniz, sancilar durdurulduysa ilerleme olmaz muhtemelen

1 Like

28+5 haftalık olduk. Sancılar tamamen durdurulmuyor malesef :frowning: Ara ara şiddetli çoğunlukla hafif olarak devam ediyor. İlaç saati yaklaştığı anda sancılarım hemen başlıyor.

@FidanUğur da rahim kısalığı vardı. 20. haftadan sonra doğuma kadar yattı kız.

1 Like

Merve uzunluğunu nasil toparladilar gercekten helal olsun.benim açıldı tamamen ve bidaha toparlanmadi full yatmama rağmen…biz 30 olcaz hala yatiyoruz sen de toparlanmisken devam yatmaya :blush:

1 Like

Allah yardimciniz olsun inşallah gelisimini tamamlayana kadar durur vakitlice saglikla dogar​:heart:

1 Like

İnşallah bir problem olmaz bende hamileliğim boyunca kanal kısalığından çektim biraz erken doğum riski de atlattım 18’lere düşmüştü daha sonra 24’e çıkınca doktor çok fazla bir problem olmayacağını söylemişti tabi bir çok şeyi yasakladı ve bol bol yatacaksın dedi inşallah sizde sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza vaktinde alır sağlıkla çıkarsınız :white_heart::pray:t2::sparkling_heart:

Benim 29. Haftada 22 mm çıkdı. Yatarak ve ilaç tedavisihle 32 haftada 38 mm yükseldi. Şuan 36+3 oldum. Rabbimin izniyle sende gününde sağ salim kavuşursun evladına. Stres yapma ayaklarını yukarıda tutarak uzan bol bol sıvı tüket idrarını çok tutma ama. Allahım kolaylık versin zor ama rabbim kolaylığını vericek elbet

1 Like

Vallahi inan bende bilmiyorum :face_with_hand_over_mouth: Doktorum da rahim tamamen açıldıktan sonra toparlanmaz artık çok zor dedi hatta tüm doğum hazırlıkları yapıldı ama onun üstüne rahim kapandı ve yine 24 25 mm kadar kalınlaştı. O gün bugündür ilk kez 19 mm düştü. Doktorum da şaşkın benimse yapabileceğim tek açıklama Allah’ım dualarımı ve bana burada onca dua eden insanın duasını kabul etti. Yoksa başka bir şey aklıma gelmiyor. :face_with_hand_over_mouth::two_hearts:

Aminn inşallah. Yani bu bile bizim için mucizeydi aslında 24 haftadan beri hastanede yatıyorum ama gönlüm tabiki 32 33 leri görebilmek en azından. Allahım inşallah müsade eder.

Şuan zaten kalkmam çok mümkün değil yatmaya da devam ediyorum dikkat ediyorum elimden geldiğince. İnşallah bebişlerim dayanır az daha :two_hearts::two_hearts:

Dayanır dayanır onlar bizden daha güçlüler sen sitres yapma allahım kolaylık versin. Rabbim sağlıkla gününde kavuştursun sizi :pray:

Gercekten bunun baska bir aciklamasi olamaz :pray:.allah yardimciniz olsun canim 🩷29 30 32…az kaldı riskli zamani atlattik şükür