Özel mi devlet hastanesi mi?

Kızlar devlet hastanesine mi gidiyorsunuz, yoksa özel hastaneye mi? İlk doktor kontrolüne haftaya gitmemiz gerekiyor. Henüz daha karar veremedim. Bu arada özel hastaneye gidenler ücretini yazabilir mi?

Merhaba ben ilk kontrolümü özel hastanede yaptirdim muayne ücreti olarak 500 TL ödedim sadece kan tahlillerimi sağlık ocağında yaptiriyorum

1 Like

500 mü :scream: her şey ateş pahası olmuş napıcaz böyle bilemiyorum. Hangi şehirde yaşıyorsun @beyzaknr

1 Like

evet maalesef öyle Tekirdağ da yaşıyorum

burada devlet hastanelerinde randevu yok o yüzden mecburi özele gittim

1 Like

Bilgi için tşk ederim canım. Pazartesi bir fiyat araştırması yapayım.

Evet böyle bir sorun da var. Devlette randevu yok. Devlet seçersem mecburen gidip sıra alıp bekleyeceğim.

Allah kolaylık versin:))

Devlet hastanesinde randevu bulamadığımız için özele gidiyoruz 495 lira

7 haftalıkken Kanamam olunca devlet hastanesine acile gitmiştik ebe hamile olduğunu nerden biliyorsun kanama o kadar da önemli değil demişti muayene eden doktor da hızlı ol daha sezeryana gidicem dedikten sonra özel hastaneye gitmeye karar verdik. 495 lira

Bence özel hastaneyi gitmen daha iyi çünkü ben ilk devlete gittim tavırları davranışları hic iyi degildi eşimi iceri almayınca bende direk ozel hastaneye başladım vok memnunum eşim de çok mutlu oldu bebeğimin ilk kalp atışını birlikte duyduk yani duygu bambaşka yani özel hastane daha iyi bence

Devlet hastanesine gidiyorum, memnunum sadece tek başına içeri alması hoşuma gitmiyor malesef. Ayrıca yeni öğrendiğim bir şeyi paylaşmak isterim. Eğer sigortanız yoksa danışmada barkod almadan önce Analık Hali seçeneğini seçerek sigortaliymis gibi her seyden yararlaniyorsunuz. Yani ilaçlarınızı yarı fiyatina, muayenelerinizi, kan tahlillerinizi ücretsiz oluyorsunuz :slight_smile: Gebe kaldığınızdan itibaren dogumdan sonraki 10 hafta boyunca geçerli.

2 Likes

Devlet hastanesine gidiyorum ama tavırları çok kötü. Çok aşşağılayıcı konuşuyorlar. Durumum olsa direk özele giderdim. Çekilecek çile değil gerçekten. İlk gebeliğim ama burnumdan getiriyorlar

1 Like

Aynen oyle yani bende o yuzden ozel hastaneye başladım cok memnunum senin kac haftalık oldu @Betuesk

2 aylık benim. 8 hafta daha​:relaxed: 3 haftalıkken öğrendim. 5 haftada 5 kez çağırdılar

Çok sık çağırmışlar. Biz 3 haftada bir gidiyoruz

Bir sonraki randevum 1 ay sonra ama mesela. İkili tarama için. Siz yaptırdınız mı acaba ?

Evet ben yaptırdım. Ultrasonla ense kalınlığına burun kemiğine bebeğin boyuna kilosuna baktı bu sıra cinsiyet tahmininde bulundu. Ek olarak bir de kan verdim. Ertesi günü sonuçları çıktı

Yaptırdım allah’a şükür birsey cikmadi

@Cansu @ozlemmustafa.demirca çok şükür :smiling_face_with_three_hearts: inşallah bizde güzel sonuçlar alırız

1 Like