Oyuncak seçimi

:cherry_blossom: Bebeğinize oyuncak alırken dikkat ettiğiniz faktörler nelerdir kızlar ?

1 Like

0-3 yaş ağzıyla tatmin olduğu dönem olduğu için boğazına kaçmayan oyuncaklar bakıyorum.

Burda her yer tarla ve burda liseliler okumak istiyorum roka ekicem diyorlar. Onları özenmesin diye traktör kamyon vs almak istemiyorum. Bu sefer de kısıtladığım için daha çok mu özenmiş olur :woman_shrugging:t2:

Zekasını geliştiren oyunlar oynasın istiyorum

Çok oyuncağı olursa bu sefer de tatminsiz çabuk sıkılan bir duruma girer
Az oyunacağı olsun istiyorm
Şimdi biz eşimler dayanamayıp oyuncak alıyoruz
(Bunları eşime söylediğimde hevesi kırıldı çok üzüldüm. Şimdi kendimi affettirmeye calışıyorum)
Dayanamayıp çok oyuncak alırsak bile evde bir yere gizlerim zamani geldiğinde veririm

Orta yol bulmak bazen çok zor

Evde oyuncak yaparsam bebek için daha değerli olur zeka gelişimi ve bağımız da artar
Boyle düşünüyorum

Dedemiz şimdiden küçük askerler almış. Baba bebek bunları yutar dedim. Hevesini de kırmak istemiyorum
1000lik yapboz almış. İyi yapmışsın dedik. Anneannesi, dedesine çok kızdı. Bunu anca liseye gelince oynar vs dedi

2 Likes

Katılıyorum tüm söylediklerinize :blush: Çok güzel düşünmüşsünüz. Siz eşinizin hevesini kırmayın şimdi, bırakın alsın. Siz bebek doğunca ayına göre çıkarıp verirsiniz :blush: Zaten çocukların önünde hep aynı oyuncakları tutmaktansa arada oyuncak değişimleri yaparak önceden oynamaktan sıkıldığı ya da oynamadığı oyuncaklarla tekrardan oynamasını sağlayabiliriz. Ben şimdi kızımda da öyle yapıyorum. Gözlemliyorum ve artık odasındaki oyuncaklarla oynamayı bıraktığında o uyuduktan sonra o oyuncakları kaldırıp önceden oynadığı oyuncakları koyuyorum. Sabah uyandığında sanki o oyuncaklarla hiç oynamamış gibi oynuyor. Arada oyuncak değişimleri daha iyi sürekli yeni oyuncak almaktansa. Çocuğun eşyalarına değer vermesini pekiştiriyor :blush:

1 Like