Ovülasyon testi

Merhaba, aranızda ovülasyon testi kullanarak hamile kalan var mı?
Hangi markayı tercih ettiniz?
Hangi günler ve ne zaman testi uyguladınız?

@birgebeningunlugu sayfasını incelemeni tavsiye ediyorum kendi ovulasyon testini ve bı cok faydalı jel sattığını biliyorum bı dene bence

Günaydın bende kullandım ama bende sadece çatlama iğnesi vurduğunda bakıyordum çatlamış mi normalde polikistik over olduğu için catlamiyordu üç ay ovulasyon testi kullandım hiçbir zaman kendiliğinden çatlamışti

@zeynep ovülasyon testini denemek isterseniz size yardımcı olabilirim

1 Like

İsterim tabi yardımcı olur musunuz

1 Like

:duck:En sık laboquick markasını kullanıyorlar.
:duck:Reglin bittikten sonra günde bir defa kullanmalısın.
:duck:Sabah saat 10.00-20.00 aralarında yapılmalı.
Günün ilk idrarı olmasın.
:duck:Teste başlamadan iki saat önce sıvı alımını azaltmalısın (bunun sebebi de, örneği ayran yaptığını düşün 1 yemek kaşığı yoğurda 2 litre su eklersen ayran eklersen ayran tadı alamazsın. Cok su içince net dogru bir sonuç gelmeyebilir)
:duck:İki belirgin çizgi olduğunda pozitif olduğu anlamına geliyor. O gün geldiğinde belki hala fozitif mi diye bakmak istersen iki testin arasında 8 saat olmasına dikkat etmelisin

:duck:Acaba pozitif mi diye şüpheye düştüğün zaman buraya fotoğraf atarsan seninle yorumlarımızı paylaşırız.

Test kiti alırken;
:lion:Son kullanim tarihine bak
:lion:Kullanım klavuzunu oku
:lion:test kiti oda sıcaklığında olmalı

Testin yapılışı;
:frog:İdrarını tek kullanımlık plastik bardağa yapın
:frog:Kiti poşetinden çıkartın. İçinden idrar damlatma aparatı çıkıyor (aparatta tek kullanımlık)
Damlatma aparatını idrarın içine değirip tepesindeki baloncuğa basınca içine idrar doluyor o şekilde 4-5 damla kite damlatabilirsiniz
Datmatma aparatı çıkmassa idrar damalatılan bölgeyi pet bardak içindeki idrara değirebilirsiniz
:frog:laboquick markası 5 dakika içinde sonucu gösterir. 10. Dakikadan sonrasında çıkan sonucu dikkate almayın kuruma lekesi oluyor.
:frog:iki çizgi de netse pozitif
İlk çizgi belirgin ikincisi yok veya silikse negatif
İki çizgi de çıkmazsa sonuç geçersiz

Çizgilerin yumurtlama dönemi ile yorumlanması;
:orangutan:Pozitiften önce oluşan negatif yumurta hala olgunlaşma aşamasında
:orangutan:İki çizgi belirgin olduğunda (pozitif) yumurta olgunlaşmış demektir
:orangutan:Pozitiften sonra gelen negatif yumurta çatladı anlamına gelir
Pozitiften sonra negatif (çatlama) anlamına geldiği için testi burda bitirebilirsin

Utanmazsanız veya çekinmezseniz. Test kiti sonucunu yorumlamanıza yardım ederim.

En aşağıya örnek uygulanmış görsel bırakırım
Görselleri internetten buldum.
En aşağıdaki tablo neyi anlatıyor?
Adetin ilk günü 1 diye başla sıradaki adet olduğun gün ile bitir. O sayı örneğin 30 ise 13.gün tahmini yumurtlama günü oluyor (?) Tam da emin olamadım

@Mervedemirer

1 Like

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için denedigim zaman tekrar yorum yaparım :smiling_face:

1 Like

2 güne bir ilişkiyle de hamile kalma ihtimali yüksek midir bir de kaç gün sonra test yapılmalı

1 Like

Evet. Ovülasyon test kitinde pozitifi gördüğünüz gün cinsellik sayısını arttırmalısınız. Hamilelik testi mi?

1 Like

Evet hamilelik testi

1 Like

Regli olmama bir hafta kala her sabah ilk idrar ile gebelik testi yaptım. Reglime iki gün kala pozitifi görmüştüm.

1 Like

Bende takvime göre 1 Haziran’da olcakmisim 30 unda falan mı yapmaliyim

1 Like

Olur. Ama strese girmeyin. Benim de o anlarım aklıma geldi. Duygulandım.
Gaz sıkışmasını bile hamilelik belirtisine yorardım.
Sakin bir süreç olur inşallah
Sormak istediğiniz soru olursa yine yardımcı olurum. :blush:

1 Like

Çok sağolun dualarınızi eksik etmeyin çok samimi ve iyi birisiniz aklıma takılan her soruda size yazicam :smiling_face: bir de son olarak şey sormak istiyorum internette okuduguma göre dongunden 14 çıkarıp yumurtlamani buluyormussun benimki en son 42 ya 14 çıkarınca 28. Gün oluyor doğru olabilir mi bu şekilde de

1 Like

Yumurtlama hesabinı ben tam olarak bilemiyorum.
Ovülasyon testinde gosterilen tabloyu inceleyelim.
Tablo sanırım yumurta olgunluğunu gösteriyor
Kendi döngum ile kıyaslandığında yumurtlama günü tutuyor.

Adet olduğunuz günden başlayıp son adet olduğunuz tarihe kadar sayarsak mı 42 gun oluyor demiştiniz

Evet 2 aydır 42 gün döngüm yine aynı olursa 1 Haziran’da adet olucam

1 Like

Tabloya göre adetin başladığı gunden saymaya başlayıp 23. Gun civarinda ovülasyon kitinde pozitifi görmeni bekleyelim.
Adet bittikten sonra başlarsanız daha net bi cevap bulabiliriz. :blush:

Akıntımın yoğun olduğu gün de yumurtlama günümün belirtisi olabiliyor mu

1 Like

Evet benim öyle yoğundu. Akıntı yapışıklık düzeyi de artmış oluyor. Akıntıyı parmağına alıp sünme düzeyine bakarsan sünmesi uzuyorsa yumurtlama zamanın yaklaşmış demektir.
Sünme uzunluğu kısaysa hemen ayrılmışsa yumurtlama gününe daha var demek oluyor.
Bunu derste hocamız söylemişti.

1 Like

Çok sağolun bu bilgi de çok işime yarayacak :smiling_face::cherry_blossom:

1 Like