Öksürükten öldüm

Kızlar 1 haftadır rahatsızım yeşil yeşil balgam çıkarıyorum ama kuru öksürüğüm var öksürmekten kasıklarım ağrıyor ilaçta içemiyorum ne iyi gelir veya bebeğe bi zararı olur mu öksürmemin

2 Likes

Bnde aynı idim Canim yeni duzeliyorum ıhlamur iç limon zencefil bal macun yapıp yedim bol su iç tarhana ye çok ağrım olursa parol aliyordum

1 Like

@Hümanurun_annesi

@h.ckr Allah şifa versin :bouquet: günlük bir iki fincanı geçmeyecek şekilde bitki çayı içebilirsiniz. Varsa eğer mutlaka kuru dut kaynatıp için çok faydası oluyor. Göğüs bölgesine bal karabiber karışımı yapıp sürün havluyu ütüyle ısıtıp üzerine kapatın. Tereyağını eritip içerisine pekmez koyun azıcıkta toz zencefil koyabilirsiniz sabah akşam birer kaşık onu yiyin. Şifa olsun :cherry_blossom:

1 Like

2 ay öksürdüm inanin canimdan can gitti artik illallah etmistim canimdan bezmistim cok siddetliyse öksürük hemen bi göğüs hastaliklarina gidin size yazılan ilaclari da kadin dogum doktorunuza gosterin kullanmadan nolur nolmaz diye

2 Likes

Bacım öksürmekten bel ve karın kaslarım okadar zorlandı ki bebekte büyüdükçe geriliyoruz ya ekstra zorluyo… ve inanirmisin bilmem hapsirinca filan hala icerden icerden aciyo… sana tavsiyem ben gibi geciktirip 1hafta sora doktora gitme hemen git ilaç antibiyotik baslasinlar… ben gec gittim biraz daha oyalansan bronşit ten yatırırdım dedi biliyosun… antibiyotik,hava filan basladikta öle toparladım. Allah yardımcın olsun @h.ckr fazla öksürmenin bebege zarari olurmu kisminda… Zorlanmaya bagli erken dogum riski ve erken acilma riski olusuyormus… gebelikte kabızlık ve zorlanacak derecede ıkınma bile yasak biliyosun aman dikkat

1 Like

Hepinize çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi deneyeceğim 1 2 güne geçmezse doktora gideceğim :disappointed:

Hamilelikte ilac antibiyotik icilmez diye bisey yokki. Gebelerinde kullanbildigi ilaclar var . Bende hastaydim iki gun yataktan cikamadim falan. Doltora gittim antibiyotik verdi . 2 tane ictim hemen toparlandim sukur. Daha fazla erteleyip yazik etmeyin kendinize

Çok geçmiş olsun. Bende bir aydir sinüzit akıntısı kulak tıkanıklığı ve kulakta basınç var. Doktor sadece burun spreyi verdi. Geçmiyor benimde öksürüğüm yok ama geniz akıntısı yeşil akıntıdan bende muzdaribim. Papatya buharı nane yağı masajı, nane limon ıhlamur, tereyağı pekmez hepsini yaptım geçmek bilmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım

1 Like