Normal doğum korkusu

Dogumum her an olabilir bebek kanala yerlesti ve hersey normal dogum icin uygun ama korkuyorum endileşelerim var biraz cesaretlendirilmeye ihtiyacim var sizce normal dogum mu sezeryan mi daha iyi

1 Beğeni

Hiç düşünme eğer bir sorun yoksa normal doğum en iyisi benim ikinci çocuğum ilkim normal bunda da normal olsun diye çabalıyorum sezeryan çok. Zormuş kime sorsam normal doğum yaptıysan ne mutlu diyor

2 Beğeni

Peki normal dogumdan sonra idrar tutamama gibi sorujunuz oldu mu bir de vajina eski halini almiyor demi? Sekil bozuklugu cok mu oluyor

2 normal doğum yaptım idrar tutamama gibi birsey olmadi tavi vajinada sekil bozullugu oluyor ama oda kisiden kisiye degisiyor benim ilk dogumumda dikisim coktu o yuzden oldu ama dikissiz dogum yapanda oluyor

2 Beğeni

Anladim teşekkür ederim :smiley: es ile cinselligi etkiliyor mu bu degisim zevk alma açısından

Tatlım sezeryanda bile rahim bozuluyor oyuzden onu kafana takma elbet düzeliyor eski halini alıyor belki zaman alabilir cinsellik açısından ama eski halini alıyor. Normal doğum yapabilme imkanın varken hiç korkma arkadaşım. Bi avazda sağlıkla kucağına alırsın inşallah rabbim büyük doğum yapanlarında yanında oluyor allah kolaylığını veriyor.

2 Beğeni

Insallah güzel ve kolay bi dogum olur canım

Vala canim zevk bende yok :grinning: onceden de yoktu esimden hic bir şikayet duymadim hatta 3. Hamileyim sezeryan mi olsam dedim sacmalama normal saglikli dedi

Walla ilk dogumumda hiç öyle sknti yaşamadım dikişim çok olduğu için vajinam biraz geç toparlandı ama sonra ilk zamanlardan daha iyi bir cinsel hayatım olduğunu soyleyebilirim

Iyi öyleyse sevindim :smiley:

Ay inşallah :smiley:

1 Beğeni

4 kilo normal doğum sonrası alttan 26 dıkısım vardı ona rağmen rahmım eski haline döndü herhangi bır sekıl bozukluğu da yok cınsel hayatımda aktif ıdrar torpasında dusukluk yaşadım ama günlük hayatımı etkileyecek kadar değil ılacla haloldu ılerı dönemlerde ufak bır operasyonla duzeltebılecegını soylemıstı doktorum

Bu da mi normal dogum olacak peki

Dogumdan hiç korkma canım bir şekilde bitiyo ve bebegini kucagina alinca gerçekten hepsi geciyo unutuyosun yeniden doğu yosun onunla birlikte… Dogru nefes tekniklerini bilirsen daha kolay sadece doğum aninda ikın ve derin nefes al tut asagi doğru ver ittir bebegi bu teknik cok onemli ve daha cabuk yaptirir bunu bilmeyrn kadınlar ikiniyo bos yere guc harciyo tekrar hali kalmıyo bizlere de dua et sanci aninda​:palms_up_together: rahimde zamanla toparliyo kendini bu yüzden 40 gun lohusalik var vucut kendini toparliyo eskisinden daha sağlıklı birey oluyoruz rabbimin hikmeti… Vajina kendini toparliyo dişil enerji yükseliyo bebis izin verdikçe tabi :grinning::laughing:

Insallah canim hepinize dua edicem