Normal doğum hakkında

Merhaba guzel annelerim sizlere bişey sormak istiyorum ben normal doğum yapmak ıstiyorum şuan 34 haftaligim ilk gebeliğim olduğu icin bir bilgim yok başıma ne gelecek onuda bilmiyorum sizce normal doğum mu sezaryen doğum mu özelde yapacağım doğumu mu beni bilgilendirebilir misiniz tecrübeli annelerim bu arada normal doğum ıstiyorum ama çokta korkuyorum:((:pensive::pensive:

2 Likes

Her iki doğumun da kendine göre zorlukları var… normal doğumda sancılı bir süreç geçiriyorsun ama doğum bitince her şey bitiyor ve ayakta kimseye ihtiyaç duymadan hayatını idame edebiliyorsun… sezeryanda ise ağrısız bir doğum yapıyorsun ancak doğum sonrası bir süre kısıtlı oluyorsun… ben normal doğum yaptım ve yine normal doğum düşünüyorum… tercihe bağlı ama bence herşey yolunda ise normal doğum olmalı:blush:

1 Like

Kesinlikle normal doğum tercih edin. Ben de 3 tane normal doğurdum. 4. Ye gebeyim. Bunu da normal doğurmak istiyorum inşallah bi sorun çıkmazsa

1 Like

31 haftalikken bebegim baş aşağıya dönmüştü doktorum daha bilgi vermedi sezaryen olur yada normal dogum yaparsin diye ama sancinin gelmesine bagli diyince dedim herhalde normal doğum yapicam peki kesi aninda hissediliyor mu dikis atılırken felan

1 Like

Rabbim Sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah

1 Like

9 santim açıklıkla çatala alındım kesim var ama hiçbir şey hissetmedim dikis hissediliyor ama acı olarak değil orada birşeyler yapılıyor dokunuyor biri gibi bir his…

1 Like

Bana sanırım 30 haftalıkken baş geliş dediler ama 34 haftalıkken rutin kontrolde baş geliş olmamış daha dediler… önümüzdeki pazartesi randevum var bakalım ne diyecekler

1 Like

Uyusturma felan olmuyor bence bildiğim kadarıyla degil mi

1 Like

Benim cok şiddetli agrim olmuştu ve acile gitmistim orda da bana baş asagiya dönmüş dediler sonra kendi doktoruma gittim oda bana baş aşağıya dönmüş dedi ozaman benim o cok sancilanmam baş asagiya döndüğü icin olmuştur diye düşündüm

1 Like

Ya şimdi bu konuda ne desem yalan olur… o sancı anında catalda bana uyusturmak için o bölgeye iğne yapıldı mı bilmiyorum…:see_no_evil: ama ben bir acı hissetmedim ne keside ne dikişte… his vardı ama acı asla yoktu

1 Like

Insallah bende hissetmem gerçekten cok korkuyorum :see_no_evil:rabbim Sağ salim kucagimiza almayı nasip etsin inşallah :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Korkma… her şey güzel olacak… kolay olacak​:revolving_hearts:

1 Like

İnşallah canım benimm İnşallah :smiling_face_with_three_hearts::cherry_blossom:

1 Like