Normal doğum deneyimleri

Kızlar doktorum normal doğum dedi deneyimlerinizi paylaşımisiniz ben iki kere çatı muayenesi oldum ve travma oldu bana artık

2 Likes

Çatı muayenesi doktordan doktora değişiyor yaa. Travma olmasına üzüldüm

İlk gebeliğimde bir kere yaptı doktorum

İkinci gebeliğimde şehir dışında yaşadığımız için kendi doktoruma gidemedim ve Edirne Fakülte Hastanesinden takipliydim. Orda gelen giden vajinal muayene ediyordu erken doğum riskim olduğu için. Benim için çok ağrılıydı

Muayene yapılırken kendini kasmazsan acımıyor

İki doğumum da normal doğum oldu ve epiduralsiz oldu

3 Likes

Şanslıymışsn ozaman epidural siz nasıl dayandın ya daha zor değilmi

Benim de çatı muayenesinde çok canım yandı inanır mısın doğumum da aynı o kadar canım yandı. Benim planlı suni sancıydı

Çatı muayenesi bende de travma oldu artık 3 günde rahat 10-15 kere gelen geçen muayene etti mahvoldum. Artık çocuk düşüncesi sırf bunun için bana uzak geliyor. Vajinamda ağrı var dr demeye korkuyorum yine çatı muayenesi olmak istemiyorum .

2 Likes

Sizde travma olmasın kendinizi sıkmayın derin nefes alın güzel şeyler düşünün inşallah hayallerinizdeki gibi güzel ferah doğumunuz olur

1 Like

Epidural zor ya dogum sonrasi sırt agrisi yapiyor ve vucuttan atmak icin kahve tuketiyorsun normal kendi sancin daha rahat

1 Like

Ben ikisinde de epiduralsiz yaptım o yüzden

1 Like

Bende ikisinde almadim almayida düşünmüyorum :hugs::wink:

1 Like

Ay çatı muayenesi nedir anlatabilir misiniz çok korktum suanda bende normal doğum istiyorum ama beni aydınlatırsaniz sevinirimmm​:face_holding_back_tears::face_holding_back_tears:

1 Like

Korkulacak bir sey yok aslinda bana hic birinde yapilmadi bunda yapilir mi bilmiyorum sizin için bir ebeden edindigim bilgi şöyle

GEBELİKTE ÇATI MUAYENESİ

Çatı muayenesi gebeliğin son haftalarında (37. haftadan sonra) annenin pelvis kemiklerinin (çatı kemiklerinin) yani doğum yolunun değerlendirilmesi için yapılır, vajinal yolla yapılan bu muayeneye halk arasında alttan muayene de denir.

Bu muayeneye göre doğum yaklaşmadan önce normal doğumun gerçekleşebilme ihtimali değerlendirilir. Doğumun sezaryenle gerçekleşeceği kesin olan bir hastada çatı muayenesi yapılmasına gerek yoktur.

★ Bazı durumlarda çatı muayenesi her zaman doğum şeklini kesin belirlemeyebilir. Bu durumda normal doğum denenir ve doğumun ilerlemesi esnasında yapılan muayeneler ile daha net karar verilebilir.

2 Likes

Birde bu blogda daha ayrıntılı okuyabilirsin

2 Likes

Korkma arkadaşım kendini sıkmazsan acımıyor ben istemeden kendimi de kastım galiba

İlk dogumunda çatı muayenesinde suyum patladı(37.hafta)suni sancı verdiler ve normal doğum yaptım zorunluluk olmadığı sürece suni sancı berbat bir deneyim.ikinci dogumumda 9 cm aciklikla doktorumun kapisindaydim 3.dogumumda da sabah muayeneye gittim akşam tekrar gel dedi gidip doğurdum hepsi epiduralsiz normal doğum.elhamdulillah .Allah öyle bir kolaylık veriyor ki normal doğum sancıları çok tatlı geliyor insana kendine inanırsan ve guvenirsenhersey kolaylikla halloluyor Allah tarafından

2 Likes

Benimde çatı muayenesinde suyum oatladı sunı sancı yedım 3 gun 8 cm acıklıkla acil sezaryen oldum maalesef

1 Like