Kusma sorunu

Allah yardımcınız olsun çok zor tez zamanda bebeğinizi kucağınıza alıp rahat olursunuz inşallah :heart:

Doktoru Bu ilacı yazmış ama internette kanser için fln yazıyor sizce kullanmalı mı ve ilk üç ay internette kullanmayın bebeğin dudağı yarım olabilir fln yazıyor

Ben kullandım cok sukur bebektede bısey cıkmadı detaylı usg de hatta bana bunu serumlada verıyolar

İnternette çok olumsuz şeyler yazıyor kardeşim de korktu ona da vermişler serumla bu ilacı ama kullanmak istemiyor

Doktoruna sorsun ınternete bakmasın doktor ne derse ona gore kullansın pahalıda bır ılac zaten recete edılmıyo ozel ben hala kullanıyorum napıyım cok bulantılıyım

Doktor kanser ilaçları bunlar demiş yani başka türlü geçmez fln demiş o yüzden tedirgin kullanmak istemiyor

Emin ol alakası yok kaşlarim döküldü ergenlikte bile sivilcesi olmayan yüzüm şu an sivilce içinde cildimin rengi bile bozuldu nasipse erkek annesi olucam :joy::joy::joy:

Dayanabılıyosa tabıkı ılac kullanmak asla iyi bısey degıl ama ben ne yalan soyleyım dayanamadım halada oyle bogazımda baskı öğürtü kusma sonrası zaten perısanlık cok kötü bişey ben cok zor gecırıyorum gebelıgımı

Benim 6 ayı geçene kadar devam etti kusma Allah yardımcısı olsun

Boğazı tahriş olmuş artık kusmaktan çok zorlanıyor birde normalde herşeye igrenen bir insandı buda ekstra Zor oluyor kendisine ilaç etki etmiyor bu ilacı da kullanmak istemiyor olumsuz bişey olur diye birde evde tek başına olduğu için çok sıkılıyor gezmek için bir yerde olmayınca ister istemez sıkılıyor daha çok kafasına takıyor

Kesinlikle bende sadece adet olacağım zaman bir tane çıkardı şimdi alnım yanaklarım sivilce doldu ve kalçadan itibaren diz altına kadar aşırı derecede çatlak oluşuyor vazelin iyi gelir mi sizce kullansam

Vazalini bilmiyorum canm denemedim bı kaç yerdede içeriği yüzünden önermediklerini gördüm ben bio oil kullanıyorum tatlı badem yağı ile baya faydası var onun bana bir dene istersen

bunu da bir arkadasim önermişti o kullanmış memnundu doğumdan sonra bunu kullanmayı düşünüyorum bende

Ben de bundan kullandım ona rağmen geçmedi. Daha sonra Hiperemezis tanısı kondu vücudun elektrolit dengesi bozulduğundan serum felan vermişlerdi. Eğer geçmezse ve gün içindeki kusması 5’i geçiyosa mutlaka tekrar doktora gidip idrar tahlili versin

Uyanıp saat 10 a kadar 7 defa kusuyorum diyordu çok zorlanıyor günde belki de 30 kere kusuyorum diyordu

Deneyeyim hemen kırmızıyken daha çabuk geçer en azından hafifler aşırı derecede çatlak oluşmaya başladı çünkü

1 Like

Aynısını yaşadım su içsem kusuyodum doktorum idrar tahlili istedi. Orada keton değeri 3 çıktı ki tehlikeli boyut sonrası acil. Ama kilo kaybı varsa ve hala kusuyosa mutlaka gerekirse abartarak doktoruna söylesin ya da acile gitsin test yaptırsın bebeğe zararı yok ama anneye sıkıntılı bi durum vücudu şuan çok su kaybediyodur

Evet birde özele gidiyor o ilacı vermiş ama korkuyor bişey olur diye sonuçta gelişme aşamasında olduğu için tedirgin