Ilk bebek heyecanı deyince

Ilk hamilelik diyince büyûklerimiz hep ilk yaptığı sey tebrik deilde filancanin boyle yapmis bebegi dusmus yok esikten atlamis vs vs.birilerinin anlattığı üzücü hikayeyi söylerler.Neden neden bunları çiçeği burnunda anne adayına söylerler ki?
Anlamış deilim.Pimpirikli oldum yeminle korkuyorum benim gibi olan var mı?

Ben soruyu tam anlamadım.

Düzelttim cansu hanım

Evet malesef bilinçsiz konuşuyor herkes kimse demiyor bu korkar yada bişey olur gibisinden. Benimde haftaya doğumum var sezeryan ameliyatina gircem birine bişey sorunca hemn kötü yorum yapması beni çok etkiliyor :pensive: hayırlısıyla sağlıkla Allah hepimizi kurtarsın

Büyükler hemen etkiliyor. Güzel yanları da var. Annem bazen beni sinirlendiriyor. Sinirlendiğimi anlayınca sen hamilesin bebeğin de sinirlenir diyor. Hemen suyuma gidiyor. Ne istersem yapıyorlar çok mutlu oluyorum.
Sen hamilesin otur biz çay koyarız diyorlar çok hoşuma gidiyor.
Güzel yanlarını düşünüp mutlu olamamız lazım

Sen şanslılardansın o zaman bizim kimsemiz yok vallahi 4 yaşındaki kızımla ben evdeyiz hasta da olsun kalkıp mecbur ona bakıyorum bana bakan kimse yok ama her şeyimle mecbur tek başıma hallediyorum canım bir yemek de çekse bana şunu yap diyeceğim kimse yok annem uzakta oturuyor

Cok haklısınız fakat ben şöyle düşünüyorum. Sanırım korumacı olmaya çalışırken istemsiz şekilde korkutuyorlar. İlk 3 ay elbette tehlikeli fakat Allah korusun bebek doğduktan sonra da yaşanan sorunlar olabiliyor. En iyisi herkesin söylediği bi kulaktan girip diğerinden çıkacak. Ben sadece annemi ve doktoru dinliyorum.