İkili Tarama Hakkında Herşey

Tamam çok teşekkür ederim

1 Like

Benimde yok bos

Bendede arada carpinti yapiyor ayni olur dedi normal dedi 14 haftaya girecegim bende

1 Like

Benim ikili test içinde yorumlama yapabilir misin bana da riskli gebelik dediler de

Merhaba @Zeyhan 1.73 düşük bir risk ense burun kemiği güzel papaa düşük bu birazda vitamin degeridir tahmini risk hesaplamasi down tespiti değil detayli ulturasonda içiniz rahat edebilir ama bence bir sorun yok 0,40 ve 3.5mm doğruluk payi verir ve bu testte pozitif çikma orani herzamn 30 kadindan birinde çikar ve sağlıklı doğar bence bir risk yok bebekte

1 Like

Banada ikili taramada %1 down sendorumu dediler banada kan dna tsti onerdiler ama bn 3.lu tarama ve 4 taramayada girmeyi dusunuorum cevremdekiler önerdi ikili taramaya elbette guvenme ama durumun ypksa daha ojunde 3lu ve 4 lu tarama var

Olumsuzluga kapilmamak gereksavaşımız bitmedi her denilene kulak asmamaliyiz baska testler baska doktorlarada bakinmali die dudunuorum

Yani kanda down ile birlikte protein vitaminlerede bakılıyor ve artik hemen hemen herkeste risk tanisi veriliyor ulturasanografi taramasi gayet güzel olup sadece kombine risk hesaplamasina asla down sendromu denmez ayrıntılı ulturason en sağliklisi ve detayli tarama yapiliyo içiniz rahat etsin istiyorsanız yaptirin ama ben bu sonuçlara göre gerek duymam sağlikla alin kucağınıza hepiniz inşallah​:heart:

1 Like

Ne riskinden bahsetti canim

Teşekkür ederim :pray:t2:

Merhaba ikili test sonucumu yorumlayamadım sonucum nasıl yardımcı olur musunuz​:heart:

Bence bir sorun yok :blush:

12.ci haftamda ikili taramaya girdim Sonuclar bu sekilde gözüküyo sizce bi sıkıntı varmıdır

Rapor olarak atabilirseniz daha iyi olur

Merhaba ben özelde yaptırcam mecburen ikili testi, sonuc için doktoru görmeme gerek var mı, yoksa sistem üzerinden kendi doktorumun bakması yeterli mi

Merhaba raporu siz kendiniz mi çıkardınız sistemden, yoksa bizzat doktordan mı aldınız

Doktor verdi raporu detaylı ultrason yaptırırken doktoruna verirsin dedi

Teşekkür ederim yanıt için

Doktora sorarsiniz bazi doktorlar twlefonda da bilgi verir ikili test için tekrar bi muayene gerektirmez

1 Like

Sizinde ikili testinizde problem yok ense ve burun ölçüsünde de bir problem yoksa sorun yok @Esmanur1