Huzursuz bacak sendromu

Kızlar merhaba 28. Haftadayım yaklaşık 10 gündür huzursuz bacak sendromu yaşıyorum sürekli gerilme hissi oluyor bacaklarımın içi gıdıklanıyor gibi ve gece oluyo uyuyamıyorum yaşayıp çözüm bulabilen varmı. Magnezyum 2 tane iç dedi doktor işe yaramıyor. Sabaha karşı uyuyorum 1 saat sonra iki bacagımada kramp girerek uyandırıyor

Bende oyleyim o yüzden saat sabahın 5i olacak hala yatamadım :pensive:

@Kubraak merhaba demir eksikliğiniz var buda çok etkiliyor bunun için takviye kullanıyor musunuz. Ilık duş ve bacaklara masaj yapmak, kasları gevşetip rahatlama sağlayabilir. Dönüşümlü olarak Sıcak vesoğuk kompres uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kendinizi yormadan egzersiz yapın RLS semptomlarını hafifletir. Kahve, çay ve alkolsüz, gazlı içecekler de dahil olmak üzere kafein içeren ürünlerden kaçınmak gereklidir.

Demir ilacına da yeni başladım. Artık o kadar ilerlediki masajda işe yaramıyor :disappointed:

Günlük 3-4 saat uykuyla ayakta duruyoruz resmen :worried:

Hanımlar bendede bu sorun var ama bilmiyorum hiç araştırmadimda neden oluyor bilgi verirmisiniz doktora danışıyım ayaklarım uyutmuo gece

Bacak araniza yastik koyup yatmanizi tavsiye ederim. Huzursuz bacak sendeomuna iyi gelir mi bilmem ama denemekte fayda var. Ben de bacak agrisindan uyuyamiyordum hemde sicaktan falan. Denedim ise yaradi

Cok zor canım cok vallah anca çeken anlar önceden gece tek olurdu bende hamileliğim ilerledikçe daha cok baskı yapıp gündüzde ağrımaya başladı