Hamilelikte yapılacaklar listesi

Merhaba, hamile olduğumda şunu şunu yaparım. Dediniz mi?
Bizimle paylaşır mısın?

Hamilelikte,gic calişmam ancak uzanirim diyordum :smiley:ama şimdi arada uzaniyorum ama işde yaptigim oluyor ve çok yoruluyorum​:melting_face:

Hiç demedim, planlamadım da :grin: Akışına bıraktım ve hamilelik sürecimde ayıma göre araştırmalar yaparak deneyim sağladım kendime. Sonuçta planlar yaparsak ve hamileliğimiz de belki buna elverişli olacak ortamda olmadığında hayal kırıklığı yaratabilir düşüncesindeyim ben :blush:Akışına bırakıp sonradan bir şeyleri hamilelik sürecine dahil edebiliriz bence. Gebe okulu, pilates, meditasyon, annelikle ilgili araştırmalar vs vs. Süreçle birlikte yapılması gereken şeyler diye düşünüyorum. En azından ben öyle yaptım :blush:

2 Likes

Ben hamile olmadan önce hep kafamda yazısız liste yapıyordum
Eşli veya eşsiz yoga kursuna katılmak (şimdi gebe okulu bunu dersine eklemiş)
Hamile kıyafeti almak diyordum. (Gereksiz masrafa kaçmadan 2 tane aldım)
Hamilelikle bebekle ilgili kitaplar okumak istiyorum diyordum (hemşire olunca daha önce kadın doğum servis tecrübem de olunca kitap almaya pek gerek duymadım)
Gebe okuluna gitmeyi yine kafama koymuştum. (Kendimi bilgi açısından eksik olarak görmüyorum gitsem mi gitmesem mi derken bir gebe olarak gitmeliyim dedim dün ilk dersimize girdim)
Bebegime klasik müzik dinleticem hikaye kitabı okucam onunla sohbet edicem demiştim
Şimdi tam aklimı veremediğim icin bu madde uygulaması yarım kaldı
Anı defteri tutmayı düşünüyorum (çok gereksiz gibi geliyor ama gebe okulunda manevi değerinden bahsettiler etkilendim)
Hamile olduktan sonra da bol bol gezmek istiyorum demeye başladım. Hatta gezerken suyum gelirse aa suyum gelmiş ben bi hastaneye gideyim demek istiyorum.
Başka neler yapılabilir bilmiyorum
Gebe okulunda meditasyon yaptıracaklar
Dun akşam da eskişehirde yüzme havuzuna kayıt yaptırmaya karar verdim. Yakında arastırmasını yapıcam.

Bir daha gebe kalmayı planlamıyorum. Hamilelikte ne yapılacaksa hepsinin tadına varmak istiyorum
İlk 3 ay düşük tehlikem vardı. Ben hamilelik listemi nasıl yerine getiricem diye aĝlamıştım.
Duşük tehlikesi olanlar erken doğum riski olanlar İnşallah tez zamanda riskleri biter.
Her kadın hamileliĝini doya doya yaşamalı
Bu sebepten dolayı her anımın tadını çıkarmak istiyorum

6 Likes

Kesinlikle katılıyorum her söylediğine :+1::blush:

1 Like

Hamilelik döneminiz bitmeden … şunu da yapayım dediğiniz ne var

1 Like

Temizlik :joy::joy::joy: Doğumun olmamasına en çok bu yönden sevindim çünkü sadece mutfak dolaplarının detaylı temizliği kalmıştı. Onu da yapayım da içim rahat etsin :joy::joy:

1 Like

:rofl::rofl: kolay gelsin ama yorma kendini dikkatli ol

1 Like

Eşim sağolsun bana bırakmıyor, sadece talimat veriyorum ben :joy:

1 Like

Sizin de bir listeniz var mı

Kisa ve öz anlatayim temiz ev bebegin herşeyi hazir lohusa yatagiminda hazir bir sekilde doğuma gidip gelmek bu kadar :tipping_hand_woman:t2::rose::heart::rofl::rofl::joy:

1 Like

Bu yazınızı yeni okudum ve çok hoşuma gitti. Bende sizin gibi anı defteri vs tutmayı biraz gereksiz buluyorum tam olarak nasıl şeylerden bahsedildi merak ettim, müsait zamanda cevaplarsanız sevinirim​:sparkles::smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Keşke onu da yazsaydım ben detayını unuttum :sob:

3 Likes

2 gönderi yeni bir konuya bölündü: 5 hafta hafif kokulu akıntı