Hamilelikte uçak ve xray cihazı

Ortalama 14. Haftamda bi yurtdışı seyahati olabilir hamilelikte uçak riskli mi ? Birde xray cihazında radyasyon yok deniyor ama geçmek istemezsem izin verilir mi kenardan geçmeme acaba? Avm de izin veriyorlar havaalanını bilmiyorum Bu konuda bilgisi olan hamilelikte uçağa binenler var mı?

Ben hamileliğimde yolculuk yapmıştım ve hiçbir cihazdan geçmedim onlar da bişey söylemedi ama kadın güvenlikler üstünü ariyolar sadece üstten o kadar o da normal bişey zaten :blush:

1 Like

Teşekkür ederim öyleyse​:innocent:

1 Like

Rıca ederim :blush::heart:

12 haftalık gebeyken uçağa binmiştim. Hamile olduğumu söylediğimde geçmememe saygı duymuşlardı. Ellerindeki cihazla üst taraması yapmışlardı. Size de bir şey demezler

1 Like

Böyle gıcık birine denk gelirde itiraz eder diye korktum zaten radyasyon yok ki falan der diye ama sanırım öyle bir şey kimsede olmamış:grin:

Havaalimanında geçmek zorunlu bende 32. Haftamda geçtim uçağa da bindim bi sıkıntı olmadı AVM’de izin veriliyor ama havaalanında mecbur geçmek zorunda kaldım ama bilmiyorum bana öyle denk geldi galiba

Hadi ya :disappointed: yani zararı yok deniyor ama içim rahat etmicekse de geçmek istemiyorum … tamda bundan korkuyorum işte geçmek istemediğim halde geçirmek için uğraşmalarından :flushed:

1 Like

Ben geçtim yani zorunda kaldım bilmiyorum anlayışlı insanlara denk gelirsiniz inşallah

1 Like