Hamilelikte saç kestirme

Merhaba anneler, saçımı kestirsem mi diye düşünüyorum.
Bu konuda olumsuz yorumlar da gördüm
Siz ne düşünüyorsunuz
Bence bir etkisi olmaz ama çok da arada kaldım

Bazı batıl inançlı kişiler saç kestirmemek gerektiğini söyler. Saç kesme ile tırnak kesme arasında neredeyse fark yok. Rahat olabilirsin

3 Likes

Yani saç kestirmek ne gibi bişey olabilir . Boyatmayi duymuştum da kestirmeyi ilk defa duydum . Herkes herşeyden bişey çıkartıyor :woman_shrugging:t3:

Hiçbir sakıncası yok sadece boyu kısalıyor sonuçta :slight_smile: Batıl inanç olduğunu düşünüyorum.

Ben duymuşdum saçımı kəsdirmək istedim.ama olmaz deyincə.vaz gectim.yalannmi gercekmi bilmem ama .bebeğim icinn kestirmedim…kestirmemekle bişey kayb etmem sonucda

2 Likes

Hamilelikte saçlar hızlı uzuyor. Saçlarının ne kadar uzadığını görmüş olursun. :blush:

3 Likes

Evet saçım uzadı biraz .hamilelikdenmi yani bu?

1 Like

Evet. Hamilelik hormonlardan dolayı saçlar hızlı uzuyor

1 Like

Hamilelikte saç kestirmek olurmu?
Bazi insanlardan duyduguma gore iyi degilmiş, aranızda hamileyken saç kestiren oldumu?

Valla ömurden kisiyo falan diyorlar.bu Yuzden yapmadim.Hem annem bana hamileyken saçini kestirmis.Ondan sonra bidaha uzun olmadi hepde dokuldu yapmiycam bende bu yuzden

Evet benim sacim 5 ayda 5 sm gucle uzadi hamilelikden beri 1 ayda daha hizli uzadigini gordum

1 Like

Evet kisaliyor ömür diye duydum Allah korusun.ama annenin Şafi hep.kisa kalıyor diye duymamıstim buda bilgi oldu teşekkürler.
Ama şoyle bişeyde varki tırnak kesiliyorda niye saç kesilmiyor anlamadım yani

1 Like

Benim saçım geç uzuyordu.ama hamileyken fark etdim belime gelmiş saçım ,:blush:

Yani annemin teyzemin saci hep oyle kisa kaldi uzun olduğunu hiç gormedim.dogru durust uzmadida

1 Like

Ben kestirdim benim kayınvalidem demişti ama ben inanıyorum dedi güya ömrünü kisaltiyormus kestirebilirsin dedi bana

1 Like

Ben kestirdim rahatladım çok girdim ağırlık yapıyordu kesmede sıkıntı yok boyatmak kimyasal olduğu için yeni aylarda zararlı

2 Likes

İlk gebeliğimde de kestirdim, bu gebeliğimde de kestirdim canım. Hiçbir şey olmuyor :blush:

3 Likes

En çok duş alinca uzun sac ıslanıyor ve ağırlık yapıyor geç köpükleniyor biraz.sinir oluyorum

2 Likes

Güzel kurumayınca da sinüzit yapıyor

1 Like

Kesinlikle