Hamilelikte grip

Kizlar burnum tikali hapsirik öksürük krizlerine giriyorum resmen uzerimde halsizlik ve iştahsizlik var hic bise yiyemiyorum 29 haftalik hamileyim. Nasil yapayim ne yapmaliyim sizde boyle bir durum yaşadiniz mi

1 Like

Merhaba canım bende iki gündür öyleydim boğazıma sabah akşam vikis sürdüm yazmayla bağladım bol bol.sivi tükettim ballı süt içtim eşim karışım yaptı oda iyi geldi pekmez bal limon çok az mandalina sıkmış ılık su eklemis çok sıcak değildi belki sende işe yarar diye söylemek istedim geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin :palms_up_together:

1 Like

Sıcak banyo ve buhar solunması burun tıkanıklığını rahatlatabilir. Tuzlu su spreylerinin tekrarlanan kullanımları,burun mukozasını büzüştürebilmeleri nedeniyle ve burnun temizlenmesine yardımcı olduklarından, oldukça faydalıdırlar Bol sıvı tüketin Su, limonlu çay, meyve suyu ve sıcak çorba içmelisin bol sıvı tüketmek burun akıntısı, mukus salgılarını ve halsizliği azaltacak, iyileşme sürecini hızlandirir ve öksürüğün azalmasını sağlayacaktır Bol bol dinlen hastalık bedeninizi zorlayacaktır

2 Likes

Şuanda geçti gibi çok şükür iyiyim :palms_up_together:

1 Like

Bol bol dinlenin sık sık ateşinize bakın

1 Like

Peki kizlar grip aşısı olmalimiyiz.E nabizda bana çıkmış aşı.Sanirim hem hamile olduğum için hemde kronik hastalıkların olduğu için.Grip aşısı olup olmamakta kararsızım.

3 Likes

O belli bir sure sonra herkese cikiyor esime bana ve cocuklarada cikmis bede kararsızım doktor kontrolün yakinsa bi danis istersen bizide aydınlatırsın yada yaltiran gebeler var ise bize yardimci olabilirler :hugs:

2 Likes

Doktor kontrolüm yarın.Ben bı konuşayım doktorlar bakalım ne diyecek.Ona göre yazarım burdan

2 Likes

Ballı süt boğazını yumuşatır, içebilirsin

33 haftamda grip olmuştum ateşim vardı burnum akıyordu. 12 gün böyle sürdü. İlk hastalandığım gün doktora gitdiğimizde, suyumun bulandığını öğrenmiştim. Ateşimi bu 38 olması,bebeğimin suyunu bulandırmıştı. Doktor iyi değil falan dedi,12 gün böyle sürdù hastalığım . Bu süreçte tedavi gördüm. Grip için. Şükür evladım kucağımda :pray: Sende korkma,iyileşmene bak kötü düşünme.

Dotkorum bana yeşil lahana doğra ye dedi,bedenin güçlensin diye. Doğrayip yiyordum hergun. Hergun annem kaynar suyu ılık edip veriyordu iciyordum. Oda iyi geliyordu . Kızılcık reçelelini çayıma katıp içiyordum gripe iyi geliyor canım tavsiye ederim.

@Bahar.80 geçmiş olsun canım.