Hamilelikte grip

Kızlar hamilelikte grip olunca neler tüketirsek iyi gelir?

3 Likes

Hamilelikte grip olduğunuzda, hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını korumak için dikkatli olmanız önemlidir. İşte hamilelikte grip olduğunuzda tüketebileceğiniz bazı doğal ve sağlıklı yiyecekler ve içecekler:

1. Bol Su İçin: Grip sırasında vücudunuzun susuz kalmaması için bol miktarda su içmek çok önemlidir.

2. C Vitamini Açısından Zengin Gıdalar: Portakal, mandalina, kivi, çilek, biber gibi C vitamini açısından zengin gıdalar bağışıklık sisteminizi destekler.

3. Bal ve Limonlu Sıcak Su: Bal ve limon karışımı boğaz ağrısını hafifletebilir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir.

4. Zencefil Çayı: Zencefil, iltihaplanmayı azaltıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere sahiptir. Bir parça taze zencefili sıcak suda demleyerek tüketebilirsiniz.

5. Tavuk Suyu Çorbası: Tavuk suyu çorbası, grip belirtilerini hafifletmek ve vücudu beslemek için harika bir seçenektir.

6. Yoğurt ve Kefir: Probiyotikler içeren yoğurt ve kefir, bağışıklık sisteminizi destekler ve sindirim sisteminizi düzenler.

7. Sarımsak: Sarımsak, doğal bir antibiyotiktir ve grip belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

8. Ihlamur Çayı: Ihlamur çayı, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmek için geleneksel olarak kullanılan bir bitkisel çaydır.

9. Brokoli ve Ispanak Gibi Yeşil Sebzeler: Yeşil sebzeler, vitamin ve mineral açısından zengindir ve bağışıklık sisteminizi destekler.

10. Meyve Suları ve Smoothieler: Taze meyve suları ve smoothieler, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olabilir.

Eğer grip belirtileriniz şiddetliyse veya uzun süre devam ediyorsa, mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak ve gerekli tedaviyi almak önemlidir.

2 Likes

Dün geceden beri çok kötüyüm sıtma ateş boğaz ve eklem ağrısı bugün acilde parol serumu verdiler onun dışında evde kendim ballı ıhlamur içiyorum karabiber bal ve limon karıştırıp yiyorum

1 Like

Bol bol ıhlamur, süt bal ben böyle toparlıyordum . Et sulu tavuk sulu bol sarımsaklı çorbalar

1 Like

Limonlu sıcak su iç bal ilave ederek bol bol vitaminli şeyler tüket benimde sık yaşadığım bir durum o şekilde iyi geliyordu anca

1 Like

Ihlamuru kaç haftalıkken içebiliriz ben 14 hafta oldum

Bazı kaynaklara göre ıhlamur çayının içilmesinde bir sorun görülmezken, bazı kaynaklarda ise doktora sorulmadan içilmemesi gerektiğini yazıyor. Bu konuda sana iç veya içme demem çok doğru olmaz. Doktora danışmalısın.

Bu kaynakta doktora sormadan içmeyin düşük riski var diyor.

Başka bir kaynakta ise içilebilir diyor.

1 Like

Anladım tşk ederim admin grip oldum olmazsa doktora yada sağlık ocağına giderim

1 Like

Bence de en sağlıklısı o olacaktır.

1 Like

Vikis kullanmanin bı sakıncası var mıdır hamilelikte burun tikanikligi ve göğüs kafesi ağrısı yaşıyorum bende haliyle vücudum kırık

Bnde bugün çok kötü bir şekilde gribe yakalandım üstelik benim heran doğum olabilr artık son haftalmdaym arkadaşlar ballı limon içmemi tavsiye etti bugün bn de içiyorum şifa olurda bi an önce toparlanır ı’m inşallh sizlere de gecmiş olsun :palms_up_together:benım doğuma yakın olmasaydı korkmazdm bu kadar ama şuan korkmamın sebebi bebekler çok çabuk enfeksiyon kapar diye bna vermezler diye çok korkuyorum :pleading_face::palms_up_together:

Vikis i vucüdu da değil akşam yatmadan önce ayağınızın altına sürüp kalın bir çorap giyerseniz daha çok faydasını görürsünüz, çocuklarda bile çok fazla işe yarıyor bilginiz olsun :hugs:

1 Like

@Züleyha çok geçmiş olsun Allah şifa versin :cherry_blossom: aklına olumsuz şeyler getirme lütfen, inşaAllah tez vakitte sağlığına kavuşur sonrasında sağlıkla evladını kucağına alırsın :palms_up_together:t2::bouquet:

1 Like

Âmin amin inşallah canım Allh razı olsun :pray::pray::pray::palms_up_together::palms_up_together: