Hamilelikte çay kahve tüketimi

6+4 haftalık gebeyim , çay kahve tüketimim nasıl olmalıdır?

1 Like

Ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri kahveyi tamamen bıraktım çayı da günde en fazla 3 bardak içiyorum

1 Like

Öncelikle gebeliğin hayırlı olsun sağlıkla gelsin inşallah​:pray::bouquet: Türk kahvesi 1 fincan icilebilir doktorlar fazlasını istemiyor çayı da 1 2 bardak açık olacak sekilde öneriyorlar.

Teşşekkürler Allah razı olsun , ben gebe değilken kahve bağımlısı biriydim sabah aç karnına büyük fincanda filtre içerdim bırakmak için çabalıyorum yavaş yavaş içmezsem başım çok ağrıyor

1 Like

Al benden de aynı arkadaşım. Bir de ben sekerli kremalı kahveleri sevmem acı koyu demlenmiş kahveleri içerim. Doktora özellikle sordum yasak dedi. Simdi noldu biliyor musun hafta da 3 kahve içiyorum akla bile gelmiyor. İlk zamanlar alışkanlık diye insan bir zorlaniyor ama sonra mide bulantilari halsizlik falan derken kahve cay gözü görmüyor insanin :sweat_smile::sweat_smile:

1 Like

Ben filtreyi bıraktım şekersiz türk kahvesine sardım canım çekiyor kendimi tutabildiğim kadar tutmaya çalışıyorum, yani kahvesiz olmuyor günüm ya gergin geçiyor ya da baş ağrılı:smile::smile:

1 Like

Bağımlı değilim dudak tiryakisiyim diyenler gibi oldu kız :joy: Azalır inşallah o istek sende de. Bebisini düşün 1 fincandan fazla icme. Gözüm üstünde :joy::joy:

1 Like

:joy::joy: bir fincan kahveden fazla içmemeye özen gösteriyorum , bide sigarayıda bıraktım beni bütün sakinleştiren herşey hayatımdan çıktı Allah eşime sabır versin​:joy:

1 Like

Esimle ben sevgiliyken ikimizde sigara kullanirdik . Evlenmeye karar verdigimizde cocugumuz olacak bir gün hazırlık olsun gel bırakalım dedik ve bıraktık. Asla birakamam sinirlenirim elim bos kalmaz kilo alırım falan derdim ondan öncesinde ama irade birakmak isteyince 2 gün sonra yaninda icende yoksa o da aklina gelmiyor. En dogrusunu yapmissin birakarak tebrik ederim. :pray:

Siz en iyisini yapmışsınız , bıraktım da birde gelin bana sorun canım çekiyor gece de uyutmuyor sabahta kaldırmıyor heleki sabah aç karna çok çekiyo canım​:smile:

1 Like

Diren arkadaşım. Hem kendin hem bebeğin icin diren. Sigara paranı da ayır altın yap kendine. Yatırım tavsiyesidir :sweat_smile:

1 Like

Yatırım işi bende değil babamda​:smile::smile:direniyorum inşallah bırakırım komple sigarayı

1 Like

İnşallah :pray::hugs:

1 Like

1 fincan türk kahvesi ve 1 bardak çay içiyorum gün içinde sadece :smiling_face:

1 Like

Bana yetmiyor ama dayanıyorum​:smile:

Kan ilacı içiyorsan tavsiye etmiyorlar 6 aydır çayı ağzıma sürmemişim su çok içiyorum bide portakal suyu kendim sıkıp içiyorum

1 Like

Yok kan ilacı kullanmıyorum d vitamini ve folic-us kullanıyorum