Hamilelik çatlakları için Hindistan Cevizi yağı

Orijinali burada yayınlandı: Hamilelik çatlakları için Hindistan Cevizi yağı | Hamilelik Blog

“Hamilelikte Hindistan Cevizi yağı kullanımı nasıl olmalıdır?, Hindistan cevizi yağı çatlaklara iyi gelir mi? Hamilelikte hindistan cevizi yağı bebeğe zarar verir mi?” soruları anne adayları tarafından sıklıkla sorulan sorulardandır. Çatlaklar hamilelik sırasında ve doğumdan sonra gözlemlenen yaygın bir durumdur. Bu yazımızda hamilelikte Hindistan cevizi yağı kullanımı, bu yağın nasıl kullanılacağı, kullanım sırasında dikkat etmeniz gerekenler…

Yazınızı okuduktan sonra çatlak kremlerinde hindistan cevizi yağı olup olmadığına baktım. Markette naturoil markasının hindistan cevizi yağını gördüm. Fiyati da çok uygun 27 lira. Ürün içeriğine bakıldığında %100 saf diyor. (250 ml)

İnternette yağ alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırdım. Firmaya hazır geliyormuş firmaya ne denirse o şekilde pazarlanıyormuş. Bundan anlaşılan firma bile %100lükten emin deĝil. Mesela avakado yağının yeşil olması gerekirmiş.

Ben, şimdi bu markanın hindistan cevizi yağına güvenmeli miyim?

Güvenme işi çok karmaşık. Bu zamanda güven sıkıntılı bir kavram oldu maalesef. Bu durumda daha önce kullanıp sonuçlarından memnun olunan markaların ürünlerini kullanmak daha mantıklı geliyor.

1 Like