Hamileliğiniz nasıl geçiyor

Merhaba tatlı hamişler. Hamileliğiniz nasıl geçiyor anlatın bakalım :slight_smile:

1 Like

İlk üç ayıma göre çok daha keyifli oldu. Belim eskisi kadar ağrımıyor. Maşallah. Hatta 3 hafta önce cafeye oturmaya gittik. Ağrı, korku olmadan gezmek çok güzel bir duygu.
Şu sıralar tek sıkıntım, bağışıklık sistemim zayıfladı. Yine burnum akması, hapşırma başladı.

Hamdolsun iyi gidiyor sadece kansızlık beni çok zorladı grip olmuştun çok çok ağır geçirdim ama şu an kanım yükseldi çok şükür rahat geçiyor 3 gün sonra doğumu normal olarak iyice ağırlaştım şu an biraz zor hareket ediyorum uzanıp kalkmakla ilgili bir de 4 yaşında kızım var ona bakıyorum mecbur

11 haftalik olduk bugün itibariyle çok şükür iyi geçiyor inşallah cinsiyeti ne olucak çok merak ediyorum 5 hafta var daha :blush:

31.ci haftaya gireceğim çok ağırlaştım sürekli uykulu ve yorgun oluyorum çok sık :blush:

12+1 ikinci trimestera girmeme bir kaç gün var ama hafifleyeceğine daha kötüye gidiyor. İshal, mide bulantısı, tiksinti. Kokulara karşı hassasiyetim yoktu
Şuan ocağın başına geçemiyorum. Kocamın ellerinden bile tiksiniyorum kokuyor diyorum eli yüzüme yaklaşınca. Bir de çok halsizim sadece yatıyorum. Ayaklanmak enerjik olmak istiyorum yeniden​:frowning:

İlk trimesterdaki yorumumla karşılaştım, zamanda yolculuk gibi :smile: İkinci trimester gerçekten hamileliğin balayısıymış bin şükür :smiling_face::heart_eyes:

1 Like

Mıde bulantım gecmıştı kım sorsa soylesemkı gectu sukur eertesı gün kusmaya baslıyorum kendıme nazarım degıyor :sob::sob::sob:

2 Likes

Yaaaa :smile: benim en çok çiçeklerime nazar değiyor

2 Likes

Benim çok bulantılı geçiyor. 12.hafta bitiyor ve bulantılarım dahada artıyor.

1 Like

Benim bulantılarım 16. Haftada azalarak bitti
Sabredin inşallah yakında bitecek :innocent:

İnşallah @Cansu :hugs:

1 Like

Bende 16 haftamda falan kadar gitti ya bazen 17 haftada bile hiss etdim çok zordu

1 Like

Gerçekten zor oluyor hele birde çalışıyorsak daha zor oluyor ben mesela öğretmenim sürekli derstwn çıkmak zorunda kalıyorum.

1 Like

Dikkat et kendine yol yururken,çünki bende miyde o kadar kotu bulaniyorduki kusmayip kendimi tutmaya calisdigimda bayiliyordum.dikkatli ol arkadaşım.

Zaten mesela uyandım belli dk dan sonra hala ywmek yemediysem çok kötü oluyorum hemen ellerim titriyor gölerim kararıyor.

2 Likes

Benim de öyle oluyor. Tam o esnada şekerimi ölçüyorum ve şekerimin düştüğünü görüyorum
Ara öğünlerinizi atlamamanızı öneririm

Yaa aynen ben boyleydim,uyuyup kalktigimda ac olunca hareketim falan olmuyordu yemeye inan bikmiştim miydem çok kötü oluyordu,eşime diyordum biseyler hazirlayip getiriyordu yiyordum.1 kaç saate kendime geliyordum,:person_facepalming:
Allah yardimcin olsun arkadasım ne diyeyim.ama sabret bu günlər bitecek diye düşün .
Çünki hic bir şey ebedi değil (buda keçər )
Yogurt ye ben yogurt yiyip rahatliyordum.meyvasiz yogurd yani.

2 Likes

Benim hamileliğim çok güzel geçiyor. Rüya gibi.
Bol bol geziyorum
Dalgınlık çok arttı. Evin anahtarını kapıda unuttum. Arabanın anahtarını kaybettim.

1 Like