Hamile kaldığım zaman

Kizlar adet olduğum tarihle hamile kaldığım tarihi biliyorum. Yani ne Zaman hamile kaldigimi biliyorum ama doktor son adet tarihine göre hesaplıyor acaba doğumu nasıl hesapliyacam

1 Beğeni

Yumurtlama günümüz kesin olarak bilinmediği için son adet tarihi baz alınıyor, doktor söylüyor size beklenen tarihi benim mesela uygulamada 15 Kasım, doktorun söylediği tarihte 15 Kasim…Erken gelir geç gelir bunu da Allah bilir :slightly_smiling_face:

23 ocakta hamile kaldım son adet tarihim ise 9 Ocak arada iki hafta oynuyor

2 Beğeni

Doğum her zaman adete göre hesaplanıyor diye biliyorum

Tek 23 ocakta mi iliskiye girdiniz mesela bende yumurtlama tarihini biliyorum ama yumurtlama tarihi belli bir aralığı kapsıyor, ben bir uygulama kullanıyordum o dönem ona göre ilişkiyi düzenlemiştik…Orada her gün için ayrı oran veriyordu bugün gebe kalma oranı şu kadar diye mesela, biz de gün aşırı denedik acaba hangi güne denk geldi bilemeyiz onu

1 Beğeni

Evet sadece 23 ocakta ilişkiye girdim

O kadar bilgim yok malesef :slightly_smiling_face:

Benim bildigim iliski tarihin belli olsada döllenme hemen olmuyor

Bir iki hafta önde gidiyormuş

Sperm tüplerde 3-5 gün yaşayabiliyor. Yani beş gün sonra döllenme olabileceği için tam olarak hamile kalma tarihini bilemezsiniz. Genel olarak da kadınların ovulasyon yumurtlama tarihi adetin 2.haftasına denk gelir. Döllenme olduktan beş gün sonra da implantasyon yani embriyo rahime yerleşmiş olur. Ben tüp bebekle hamile kaldım. Embriyo günü yerlesme tarihi belli olmasına ragmen son adet tarihim baz alınarak hesaplama yapılıyor. Baslarda satla üç dört gün fark var diyordu dr ama tüp bebekte normal diyordu. 11.haftadan itibaren sat tarihini yakaladı.