Halsizlik ve Mide Bulantısı

Merhaba hanımlar,

10+3 teyim. Yaklaşık 5.haftada başlayan inanılmaz bir halsizlik ve mide bulantısı yaşıyorum. Öyle bir halsizlik ki ama depresyona girdiğimi dahi düşünmüştüm. Kolumu kaldıramıyorum, yatakta oturur pozisyona zor geçiyorum, öyle bir halsizlik. Üzerine birde eklenen mide bulantısı, öğürmeler ve kusmalar ile iyice çekilmez bir hal aldı. Doktorum Prilam verdi geceleri 2 tane içiyordum ilk başta ama 9. haftadan beri o da kesmemeye başladı. Şimdi zorda kalınca günde 2 tane Onzyd kullanıyorum. Buna rağmen kusar mı ama insan? :frowning: Benim gibi olan var mı aranızda ya da daha önce yaşamış ve atlatmış birileri? Artık sürekli evde yatmaktan ve mide bulantısından içim daralmaya başladı, bunaldım, desteğe ihtiyacım var

1 Like

Ben 5 ay 6 ay boyunca kustum ve öyle böyle kusmak değil yani felaket arada hala oluyor ben tuzsuz sarı leblebi yedim muz çiğ badem çok şükür şuan 38+4 olduk su içmeye çalış vücudun susuz kalmasın arada bir tuzlu kraker yiyebilirsin ama dikkat et tansiyonun yükselmesin sağlıklıca kucağımıza alalım bebeklerimizi hepimiz Allah’ın izniyle :palms_up_together::baby:

1 Like

Benim de elim hep kuru şeylere bi de soğuk meyvelere gidiyor zaten ama yine de fayda etmiyor su içmek için zorluyorum ama günde 1 litre anca içebiliyorum. Bugün içtiğim suyu bile kustum artık napıcağımı şaşırdım elimi kolumu da kaldıramıyorum bir yandan allah kolaylık versin hepimize. Ne güzel sizin çoğu bitmiş azı kalmış maşallah, darısı benim de başıma

1 Like

Ah ah hepimiz aynı şeyleri burda kaç kez sorduk geçirdik inan ki 16 yi gecince hafifleyerek biticek hastaneye gidip serum taktirabilirsin anca o biraz kesiyor sonra devam ediyor ama unutma gecicek

1 Like

Evet ben de artık serum taktırmayı düşünmeye başlamıştım. Çarşamba günü doktor kontrolüm var ama yarın muhtemelen danışacağım serum işini. Çok teşekkür ederim, geçiceğini düşünerek dayanmaya sabrediyorum vala. Hayırlısıyla sağlıkla alalım bebişlerimizi kucağımıza

Amin inşallah rabbim sizede bu günleri görmeyi nasip etsin :palms_up_together::baby:

1 Like

Çok normal canım ilk hamileliğimde kısa süre mide bulantısı yaşayıp geçmişti ikinci hamileliğimde nerdeyse 20 haftaya kadar bu dediklerini yaşadım tüm zamanım uyumakla uyanık olduğum zamanlarda da öğürüp kusmakla geçiyordu suan 30 haftadayım hala daha mide bulantısı yaşadığım zamanlar oluyor ama geçecek hormonal olarak yaşanan bir durum biraz sabır :smiling_face:

1 Like

Çok teşekkür ederim, bugün serum taktırdım nihayet kendime geldim çok şükür