Günlük kafein tüketimi

Merhaba anneler, günlük ne kadar kafein tüketiyorsunuz?

Ben genelde tüketmiyorum.
Tüketmek durumunda kalırsam da bunlardan birini içiyorum (1 fincan açık çay/ 1 bardak soğuk çay/ 1 fincan kahve çeşidi )

Çikolatalı sütte bile kafein olduğunu biliyor muydunuz?

2 Likes

Günlük 200 mg üzerinde tüketilmemesi tavsiye ediliyor canım :blush:

2 Likes

Kahve aşığı biri olan ben hamilelikle beraber bıraktım. Çok canım çekerse haftada bir ya da iki kere granül kahveyi sütle karıştırıp içiyorum. Çay zaten çok tüketen biri değildim, bir çay bardağı kahvaltıda, bir çay bardağı da akşam yemeğinden sonra (o da nadiren) tüketiyorum. Kafein almamaya dikkat ediyorum, çarpıntı yapar diye de korkuyorum çünkü

2 Likes

@Betuesk
Okulda böyle bir tablo paylaştılar. Belki size de faydası olur

3 Likes

Kahveyi küçük fincanla içebilenlere hep çok özenmişimdir. Ben tenceremsi bir kupayla içiyorum, öğleye kadar zar zor idare ediyor beni :frowning:

1 Like

Türk kahvesi mi ?

1 Like

Türk kahvesi ve filtre kahve :heart_eyes:

1 Like

Ah bende türk kahvesi içiyorum her gün 1 fincan ama çay falan hiç tüketmiyorum zaten günde 400 mg alınabilir diye biliyorum. İnşallah zararı yoktur. Neskafe, bitki çayları en çok bunları özlüyorum galiba :joy:

1 Like

Günde 300mg ama diyetisyenler 200mg diyor.
Yukarıya tablo ekledim belki dikkatinizi çekebilir :blush:

1 Like

Gördüm tabloyu zaten 1 türk kahvesi dışında bir şey tüketmiyorum o listeden :smiling_face:

1 Like

Ayyy afiyet bal şeker olsunnn​:heart_eyes: Ben de haftada 1 bardak anca Çay içiyorum​:smiling_face: Ama kahveyi tadında bırakamadığım için hiç ağzıma vurmayım diyorum :sweat_smile:

2 Likes

Valla kahve icmezsem öyle bir baş ağrısı yaşıyorum ki. Psikolojik olabilir ama dayanamıyorum :joy:

2 Likes

Sizi o kadaaar iyi anlıyorum kiiii​:smiling_face_with_tear:

2 Likes

Kahveyi seven hamişler yok mu :smiling_face_with_tear:

1 Like

Ah yarama tuz bastınız Cansu hanım. Tiroid ilacı ile alınımı önerilmediği için dün son kahvemi içip vedalastim :sob:

2 Likes

Çok severim. Bir de biz mırra içerdik eşimle ama hamile olunca bıraktım tabi ki. Kokluyorum sadece şu an :joy: Çok kahve canım çekerse sütlü granül kahve yapıyorum kendime :grin:

1 Like

Genelde öyle olur ya ben de diyetteyim gozüm hep tatlı görünüyor.
Sabah aç karınla troid ve demir ilacını alsan gece kahve içsen o da mı olmaz ki?
Bu konu hakkında konu açın isterseniz? Tiroit ilacı kullanıp kahve ihtiyacını nasıl karşılıyorlar ki?
Diyetisyen ders verdiği gün hatırlatsanız sorardım
Üniversitede diyetisyenlik okuyan bir sürü arkadaşım oldu ama hepsi beni unuttu. Yakın olduğum biri olsa sorardım bir merhaba diyeyim hatırlarsa sorayım olur mu?
Sizi mutsuz görmeye dayanamıyorum :sunflower:

3 Likes

Mırra nasıl bir kahve. Rahimi uyardıĝı için mi uzak duruyorsunuz.
Sizin için de uygunsa tarifini alabilir miyim? Ben de merak ettim :see_no_evil::star_struck:

1 Like

@Cansu Yaa o kadar güzel bir kalbiniz var ki Günay çok çok şanslı bir bebek olacak daha şimdiden bunu hissediyorum :cherry_blossom::heart:
Doktorum şöyle bir kağıt verdi

Yani tiroid ile demir ilacı arasında da zaman olması gerekiyor. Uyanıp tiroid ilacımı kullanıp akşam da demir ilacımı kullanıyorum o arada da kahve icmesem daha iyi olur diye düşündüm. Doktoruma sordum zaten kahve icemeyecek miyim diye arada bir icebilirsin dedi. Çok çok canım isterse o zamanlar kaçamak yaparım artık :face_with_hand_over_mouth:

3 Likes