Gebelikte karnınıza dokundugunuzda ağrı hissediyor musunuz

Doktora gittiğimde bebek biraz aşağıda dedi ve ben karnımın altını elledigimde ağrı olduğunu fark ediyorum hissediginiz oldumu ve bu konuda tavsiyeleriniz var mi

1 Like

Bebeğin aşağıda olmasının anlamını bilmiyorum. Bazen karnımın sol alt köşesine dokunduğumda acıyı daha çok hissediyorum. O zaman belli belirsiz bölgelerde daha çok acı vardı. Doktoruma sordum. 5 dakikada bir karnın ağrımadığı sürece sorun yok dedi

Bilmiyorum ve çok korkuyorum 14 haftalık çok erken ve kötü tehlike gibi şeyler okudum internete korktum

Benim bebeğim başı yukarıda bir sağda bir solda ellediğim an veya yemek yediğim an sertleşiyor sadece ağrı falan pek olmuyor ama son günlerim olduğu için şu an normal bedenen ağrım var yerimden kalkamıyorum

Evet bel ağrısı farklı onu zaten kendi haline bıraktım ama bebeğimin aşağıda olması tehlikteli bir durumus

Bebek karnın her tarafında ola biliyor.
Bazen yukarıda,solda,sağda,göbek kısmında ve aşağıda ola biliyor.bende her tarafda oluyor en çok aşagıda olduğunda ,ağrım oluyordu.
Doktora gitdim muayineye.
Normal dedi acı vere bilir ama merak etme dedi .uzan kendini yorma ,bebek her pozisyona giriyor diye sana ağrı veriyor,hamilelikde normal karşılanan bir durum.merak etme.