Gebelikte çokça tiksinen ve çözüm bulan var mı

Ben sucuk sarımsak gibi yiyeceklerden tiksiniyorum affedersiniz Kusmam geliyor

Sucuk hamilelikte yasak bir besin, sarımsak da dikkatli tüketilmesi gereken bir besin.
Sucuğun içine hayvanın nesi atıldığı belli değil
Doğumdan sonra yavaş yavaş tiksinmeniz biter.
Tiksinme konu başlığında bu konu ile ilgili farklı yorumlar da var

Gerçektenmi yeni öğreniyorum

Bende yumurta ve yoğurtta aynı şekilde bu ikisini kesinlikle tüketemiyorum yersem kusuyorum birde 2 3 gün yatıyorum hiç birşey yapamıyorum o derece kötü oluyorum ondan yiyemiyorum kesinlikle

Senin ki de ilginçmiş bence o daha kötü

Bu yazınızı yeni gördüm sarımsak neden dikkatli tüketilmeli yazdınız. İnternette arayınca da göremedim, ben tüketiyorum sarımsak yemeklerde cacikta vs

1 Like

Düşük riskim vardı. O dönem demek ki çok pimpirikliymişim. Şimdi ben de 1-2 tane arada doğrayıp yemeğe atıyorum.

1 Like

Çok teşekkür ederim. Sağolun her şeyin fazlası zarar
hamilelikte bunu anladım :sweat_smile: 1-2 dişi geçmiyorum ben de zaten :smiling_face:

1 Like

Ben hiçbir şeyden tiksinemediğim gibi nerde zararlı şey var onları çekiyor canım
Mayonez, Konserve ton balığı, salam, sucuk, sosis Allahhhhh :drooling_face:
Sağlıklı şeyleri bünyem kabul etmiyor. Yanlışlıkla kilo falan veririm diye herhalde :sweat_smile:

3 Likes

Ay benimde bir sosisli sandviç,kokoreç,midye, sarımsaklı mayonez, karışık pizza, sucuk ekmek falan daha neler neler istiyor canım. Ama böyle tadımlık değil baya oturup yemekk :rofl: Tiksinmek deyince de ilk 3 ay buzdolabını açmayı bırakın, açık buzdolabı görünce kusuyordum. Buzdolabından tiksindim :joy:

2 Likes

Ay ben de ilk 3 ay her türlü kokudan tiksinmiştim. Çamaşır yıkayamıyordum deterjan ve yumuşatıcı kokusundan. Şimdi maşallah her koku leziz geliyor :sweat_smile: Saydığınız her şeye ben de varım bu aradaaaa​:drooling_face::heart_eyes: Yenur omega 5 :smile:

3 Likes