Gebelikte bebeğe kilo aldırmak

Gebelikte bebeğin kilo alımını arttırmak için ne yemeliyim

Portakal suyu, ceviz, bebe bisküvi, muz

1 Like

Merhaba anneler hamilelikte bebeğe kilo aldırmaya ne zaman başladınız?
Portakal suyu anne karnındaki bebeğe kilo aldırıyormuş doğru mu?

1 Like

Merhaba Dr kontrollerinde bebeğin gelişimi sağlıklı ise kilo aldirmaya çalışmayın hele ilk gebelikse normal doğumu riske sokabilirsiniz iri bebek olursa.Ben ilk gebeligimde bebek kilo alsın diye muz süt yogurt ceviz yemeyi abarttigim için 35 Hf doğum kasılmaları başladı açilmam oldu şükür 38 haftaya kadar uzatabildik o süre içinde diyet yapmak zorunda kaldım. 4050 Gr olduğu için Dr normal doğumu onermedigi için mecburen ameliyat oldum.Saglikla bebeğinizi kucağınıza almanız duasıyla :heart:

4 Likes

Hanimlar bugün itibari ile gebeligimin 35. Haftasina girdim , 1 hafta önce kontrolümde bebeğin kilosu için doktorum 3.500 pound dedi , Kanada’da pound hesabı yapıyor doktorlar ben ilk önce dert etmedim 2 kilo civarında diye . Her gören hiç kilo almamışsın 6 aylık gibi görünüyor karnın deyince dert etmeye başladım hesapladım bebeğim 1,5 veya 1.8 kg ‘ civarında Beslenmem çok iyi aslında sadece süt ürünleri tüketemiyorum ama bebeğim için yoğurt ve kaymak yemeye başladım muz ve ceviz hergün yiyorum … Başka bebeğe kilo aldırabileceğim neler yemeliyim yani zayıf doğmasın istiyorum çünkü doğumdan sonra çok kilo veriyorlar. Tabi öncelikle sağlıklı olsun inşallah , şu kalan 1 ayda inşallah biraz kilo alır bebeğim sabaha kadar bunu dert ettim :thinking:

3 Likes

Doktorun, bebek haftasına göre uyumlu dediyse insanların dediğine takılma. Ben de o tarz insanların sadece türkiyede olduğunu düşünüyordum meğer orda da varmış:sweat_smile: Bu sefer çok kilo alırsa benim gibi önüne geçemezsin. 4 kilo olunca doktorlar sezaryen düşünmeye başlıyor. Bebek haftasına göre uyumluysa böyle devam et :smiling_face_with_three_hearts: Doktor haftası ile uyumlu dedi mi?

2 Likes

Doktorum ne çok büyğk ne çok küçük normal diyor başka da bir şey demedi , ama bu haftalarda bebeğin birazcık 2 kiloyu geçkin olması lazımmış ben araştırdım da :thinking: ben bu aralar sürekli yiyeyim en iyisi başka türlü olmayacak bu iş :smile: 1 ayda ne kadar kilo alınırsa artık :blush:

4 Likes

Senin bebeğin şimdi 1 kilomu yani?

1 Like

1500 ile 1800 gram arası bebeğimin kilosu şu anda

doktorun normal diyorsa merak etme herşeyi iyiyse çoğu kadında hamileyken karnı fazla gözükmüyo dışarıdan senin de karnın iç kısmından büyük dışardan ö yüzden küçük gözüküyor

3 Likes

muz bebeğe kilo aldırıyormuş her gün 1 tane ye istersen

3 Likes

Ablamın bebegi ameliyatla 2 kiloydu saniyorsam. Bebege kilo aldirmak için , taze meyvalar yiye bilirsin. Her gece uyudugunda muz ye ,hem bebege vitamin gitsin ac kalmasın hemde bebege faydası var . Mandalina da c vitamini var onuda ye bence.ve s

2 Likes

Evet her gün muz yiyorum cevizle beraber , süt ürünü çok yemiyorum ama kaymak aldım kaymak bal yiyorum inşallah bu sürede kilo alır bebek :palms_up_together:t2:

3 Likes

Bebege kilo aldıran meyve sebzeler var mucize annede ordan bala bilirsin yardimci olur. Balla ceviz hamile olmayanlar yediginde kendileri kilo aliyor ablam oyle yapmişti,hamile degilken.bebege kilo aldirirmi bilmiyorum onu ama anneye aldirdigi kesin

Bebeğe kilo aldırmak için kimler neler yapıyorsunuz :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Günde 3 bardak süt içiyorum, günlük muhakkak yumurtamı yiyorum. Meyveyi bolca tüketiyorum. Kuruyemiş de gün içinde yemeye çalışıyorum yine. Onun dışında da günde iki öğün yemek yiyorum muhakkak zaten :blush: Sen neler yapıyorsun arkadaşım ?

1 Like

İri bebek olacakmış. Ben kilo almasın diye çabaladığım için ek bir özen göstermeme gerek kalmıyor. :sweat_smile::rofl: ayran içeceksem ikinci bardağı içmiyorum. Bebege kilo aldıran besinleri az tüketmek için çabalıyorum

1 Like

Doğru, sen haklısın arkadaşım :joy: Aslında ben de bebek kilo alsın diye yemiyorum, düzenli beslenmemiz gerekiyor diye yiyorum :grin:

1 Like

3 bardak süt müüü :smiling_face: ayy ne güzeeel 1 bardak içerken bile can çekişiyorum. Kuruyemişte pek sevmiyorum. Meyve de tüketemiyorum çok tatlı geliyor bana. Ben de bari kendime 100 kere eziyet etmek yerine hepsini kaseye koyup bir de yulafla karıştırıp yiyorum o şekilde tüketebiliyorum sadece.

3 Likes