Gebelik te nodül

Ayyy kızlar bebisi gorebiliyormusunuz minik minik kalp atisinida duydum ilk gebeligim kalbi durmuştu gec duymuştum kalp atışını zaten bunda erken duyunca cok heyecanlandım dr progestan verdi kanamam yoktu ama bebegi koruyalim dedi ve coraspin verdi ama bende tiroit nodulu var ameliyat olmam gerekiyor acelesi yok dendi ama dr sormayi unuttum bir zarari olur mu gebelikte ? Tiroit degerlerim icin kan verdim cikinca göstereceğim aranizda tiroit nodulu olup saglikli gebeligi olan var mi ve bana cok dua edin 3 yildir bekliyordum :pray:

Tiroid değerleriniz kontrol edildikten sonra doktorunuz gerekli önlemi alacaktır ilaç kullanmanız gerekebilir düzenli kullanım sağlarsınız içinizi ferah tutun ben tiroidten ameliyat oldum kısa süre sonea hamile kaldım buda 2. Gebeliğim ilkinde bı problem yaşamadım çok şükür ama düzenli her ay endokrin bölümünde kan verip kontrol altında oldum hep ilaçta kullandım şimdide aynı şekilde ilaç kullanıyorum

1 Like

Canım benimde nodulum var tsh düşük şuan takipteyim ilaç başlamadı takip edicez dedi inşallah sanada birşey olmaz

1 Like

Endokrin bolumu icin genel cerrahiye gidip kayit actirmak gerekiyor sanirim bakalim doktor ne diyecek dusuge sebeb olur dedi saglik ocagindaki dr

Insallah olmaz dusuge sebebp olur diyo saglik ocagindaki dr​:unamused:

@Duruaras1503 dualarımız sizinle, Rabbim hayırlı güzel haberler almanızı nasip etsin :palms_up_together:t2::two_hearts: takibi ve gerekirse tedavisi yapıldığı sürece bir sıkıntı olmaz İnşaAllah

1 Like

Coraspirini neden verdi peki kan pıhtılaşması mı var?

Sen git kısa sürede endokrine o gerekeni yapar şuan stres yapma kuzum

Ilk bebegimde kalbi durdugu icin onlem amacli verdi dr

2 Likes

Cok tesekkur ederimm guzel dilekleriniz için rabbim hepimizin gonlune gore versin​:heavy_heart_exclamation:

1 Like

Doktorlar her zaman en kötüsünü söyler doğru böyle bir ihtimal var ama önlem aldıktan sonra hiç bir sıkıntı kalmıyor ben bunları yaşadığım için gönül rahatlığıyla size söyleyebilirim içinizi ferah tutun ama ihmal etmeyin her ay muayene oluyorsunuz düzenli kontrol altında oluyorsunuz ben ilk gebeligimde yaşayıp atlattığım halde banada böyle soylediler ama önlem aldıktan sonra hiç bir problem kalmıyor inanın sağlıcakla kucağınıza alın bebişinizi İNŞALLAH :palms_up_together::heart: